Gypsy Kitchen – Sinti version of Rouladen w/ Sweet & Sour Red Cabbage

Hana Becková

 

Jsme Sinti Gypsy. Sinti označuje členy žijící v západní a střední Evropě a Romy s členy východního a jihovýchodního evropského původu. Všichni Cikáni jsou klasifikováni jako „Romové“ (ne rumunští) a pocházejí z Indie, jak dokazuje nedávná studie DNA provedená indickými a estonskými výzkumnými zařízeními, která ukazuje, že Romové / Romové / Cikáni a Sintové pocházejí z nedotknutelné dalitské komunity z Indie.

Naše rodina žije v Německu. Provozují Dokumentační centrum pro Sinty a Romy v Heidelbergu s výstavou holocaustu, kde je představeno několik členů naší rodiny, kteří nepřežili. Jsme potomci přeživších z Osvětimi a Dachau.

Tento kanál a naše pracovní kuchařská kniha má ctít ženy z naší rodiny, které přežily generace diskriminace a protivenství, a ty, které ne. Jsme hlídaná kultura. Narážka, ochranná. Tento akt připravil svět o naši bohatou kulturu a historii a učinil nás nespravedlivým terčem diskriminace a mylné představy.

Moje matka přišla do USA, když byla teenagerka, a já jsem se narodil a vyrůstal v Americe, takže nenásledujeme mnoho starých způsobů. Ano, máme tetování, sukně nosíme jen tehdy, když jsme doma na návštěvě u rodiny v Evropě. I když respektujeme naši kulturu, máme pocit, že mnohé z tradic, zejména u žen, jsou zastaralé.

Doufáme, že když vás přivítáme v naší kuchyni, lépe porozumíte naší kultuře a doufejme, že začnete vidět, že většina toho, co jste o našich lidech věděli, byla úplná lež.

|| RECEPT ||

Toto je sintská verze Rouladen (válcované plněné maso) s omáčkou Gravy & Sweet and Sour Red Cabbage.

Pokud jste poprvé kuchař nebo někdo, jehož styl vaření je definován měřením, známými přísadami a přesnými seznamy přísad, není to pro vás. Cikánská kuchyně je o tom, co je k dispozici, a co je nejdůležitější, o tom, jak pomocí svých smyslů vytvořit pokrm, který je jedinečně váš vlastní. Jedná se o přeměnu kuchyně na srdce vaší domácnosti, bezpečné místo pro všechny přátele a rodinu, aby se shromažďovali jako rovnocenní. Neutrální místo … místo, kde se budují tradice.

1 libra hovězího kulatého steaku
1 libra mlecího sklíčidla
– lžička kořeněného mustadu
-Slaninový tuk
-1/2 cibule nakrájené na plátky
-1 jablko
-4 středně velké okurky
-3 lžíce másla
-1 vejce
-Oloupaná rajčata
– Párátka
-3-4 šálky hovězího masa
** Moje máma to změnila během videa SOOOOOO …… máte možnost použít hovězí vývar NEBO, pokud se vám líbí to, co udělala, dostat 1/2 láhve suchého červeného vína a jeden šálek vody.

Volitelný
Pokud použijete víno, můžete přidat 1 kostkový hovězí vývar (pro silnější omáčku)

Sladké a kyselé červené zelí
-1 hlava červeného zelí
-jablečný ocet
-cukr
-sůl
-pepř
-1/2 cibule nasekané

zdroj: The Gypsy Kitchen