Samozvaný „hrdina od Mariupolu“ napadl ženu i muže, který se jí zastal – doplněno nové video

Zdenek Zoubecek

V sobotu před devátou hodinou večer došlo v Heyrovského ulici v Plzni k napadení ženy i jejího známého.
„Ta paní seděla pod stromem, když k ní přišel chlap a chtěl po ní cigaretu. Když mu jí odmítla dát, začal jí ukrajinsky nadávat a kopat do ní. Zastal se jí její známý, ale ten chlap ho srazil na zem a bil ho pěstí do obličeje,“ popsala nám svědkyně začátek konfliktu a pokračovala: „Jedna paní na něj začala křičet, ať ho nechá, ale nepřestával, tak přivolala manžela a policii.“


Manžel svědkyně, podle našich informací člen výjezdové jednotky Tuebor General Service, na místo okamžitě přiběhl a útočníka, který se po zjištění, že na místo jede policie, pokusil utéct, zpacifikoval a zadržel.
„Ten chlap chtěl zmizet a souseda chtěl odstrčit, ten ho ale popadl, hodil s ním o zem a držel ho, než přijeli policisté,“ uvedla nám svědkyně.

Na místo jako první dorazila hlídka strážníků, která agresivního cizince zajistila a podrobila dechové zkoušce na alkohol. Následně si muže převzali policisté.
„On byl drzý i na policisty, furt opakoval, že je hrdina od Mariupolu, a že se tam brodil po kolena v krvi, až po chvíli se uklidnil a začal spolupracovat,“ zakončila svědkyně.

„Cizinec narozený v roce 1983 měl výsledek dechové zkoušky 3,56 promile a byl po zajištění převezen do policejní cely,“ doplnila tisková mluvčí policie.

K další rvačce v Plzni došlo o den později:

Rvačka v pizzerii

Včera po poledni se návštěvníci pizzerie ve Františkánské ulici v Plzni stali svědky rvačky, která skončila zásahem strážníků, policie a záchranářů.
„Byli jsme s dcerou v bistru Rud´s pizza, když se ozvala rána, jak nějaký chlap druhého narazil na prosklené dveře. Jak se tam rvali, propadli vchodem dovnitř a jeden se druhého, staršího snažil vytáhnout ven. To se mu nakonec povedlo a ten starší zůstal po ráně do obličeje ležet v silnici, to už ale přijížděli strážníci,“ popsal nám přímý svědek konfliktu.

 

 „Projíždějící hlídka si všimla muže padajícího na vozovku, takže strážníci zastavili, uklidnili situaci a zraněnému muži pomohli ze silnice. Následně u obou účastníků konfliktu provedli dechové zkoušky na alkohol, které u obou vyšly s hodnotou přes dvě promile, a přivolali Policii ČR a záchranáře,“ uvedla nám tisková mluvčí strážníků s tím, že záchranáři si muže se zraněním oka převzali do péče a transportovali ho do nemocnice.

Jak ke konfliktu došlo a co mu předcházelo, nyní šetří policisté. „Případem vzájemného napadení mezi muži narozenými v letech 2002 a 1977 se zabýváme,“ doplnila informace mluvčí policie.

Zdroj:video/Foto//www.krimiplzen.cz

1 thought on “Samozvaný „hrdina od Mariupolu“ napadl ženu i muže, který se jí zastal – doplněno nové video

Comments are closed.