How to Make Authentic Gypsy Goulash

Hana Becková

 

Toto je naše verze gulášu s vlastním vkusem. Pokud jste poprvé kuchař nebo někdo, jehož styl vaření je definován měřením, známými přísadami a přesnými seznamy přísad, není to pro vás. Cikánská kuchyně je o tom, co je k dispozici, a co je nejdůležitější, o tom, jak pomocí svých smyslů vytvořit pokrm, který je jedinečně váš vlastní. Jedná se o přeměnu kuchyně na srdce vaší domácnosti, bezpečné místo pro všechny přátele a rodinu, aby se shromažďovali jako rovnocenní. Neutrální místo … místo, kde se budují tradice.

2 libry Chuck Steak (nebo jakékoli levné maso)
1 velká červená cibule — nasekaná
3-4 stroužky česneku — mleté
1-2 červené papriky —
3 velké brambory — oloupané a velké kousky
2 med červený jalapeno pepř (volitelně)
2 lžíce jemné maďarské papriky — (pokud není k dispozici, použijte červenou španělskou papriku)
1 1/2 čajové lžičky soli
1/2 lžičky černého pepře
2 lžíce slaninového tuku — (nebo olivový olej)
2 lžíce rajčatové pasty
4 šálky horké vody. **** 1 balení Lipton Beefy Cibulová polévka (poznámka: toto je pohodlnější varianta. Tradiční receptura však používá domácí hovězí vývar. Místo 4 šálků vody použijte 4 šálky hovězího vývaru)

Pokud chcete více, lajkněte a přihlaste se k odběru. Pokud máte dotazy, neváhejte se vyjádřit.

Jsme Sinti Gypsy. Sinti označuje členy žijící v západní a střední Evropě a Romy s členy východního a jihovýchodního evropského původu. Všichni Cikáni jsou klasifikováni jako „Romové“ (ne rumunští) a pocházejí z Indie, jak dokazuje nedávná studie DNA provedená indickými a estonskými výzkumnými zařízeními, která ukazuje, že Romové / Romové / Cikáni a Sintové pocházejí z nedotknutelné dalitské komunity z Indie.

Naše rodina žije v Německu. Provozují Dokumentační centrum pro Sinty a Romy v Heidelbergu s výstavou holocaustu, kde je představeno několik členů naší rodiny, kteří nepřežili. Jsme potomci přeživších z Osvětimi a Dachau.

Tento kanál a naše pracovní kuchařská kniha má ctít ženy z naší rodiny, které přežily generace diskriminace a protivenství, a ty, které ne. Jsme hlídaná kultura. Narážka, ochranná. Tento akt připravil svět o naši bohatou kulturu a historii a učinil nás nespravedlivým terčem diskriminace a mylné představy.

Moje matka přišla do USA, když byla teenagerka, a já jsem se narodil a vyrůstal v Americe, takže nenásledujeme mnoho starých způsobů. Ano, máme tetování, sukně nosíme jen tehdy, když jsme doma na návštěvě u rodiny v Evropě. I když respektujeme naši kulturu, máme pocit, že mnohé z tradic, zejména u žen, jsou zastaralé.

Doufáme, že přivítáním vás v naší kuchyni lépe pochopíte naši kulturu a doufejme, že začnete vidět, že většina toho, co jste o našich lidech věděli, byla úplná lež.