Dva chlapci: Osud nás nešetřil. Když malý bráška vypadl z okna, mamince to bylo jedno. Radši si dala pivo

Rádio G6 - Admin

Když v noci v Klokánku zazvonil telefon, tety byly ihned v pohotovosti. Dozvěděly se, že jim brzy dorazí dvě děti. Nebo možná tři, to záleželo na tom, zda poslední chlapec přežije pád z okna…

Nakonec byli přivezeni dva chlapci. Jeden dvouletý, druhý sotva roční. Oba vyděšení a uplakaní. Tety měly hodně práce s tím, aby je utišily. Když slyšely jejich příběh, ani se nedivily jejich pláči.
Matku našli u piva
Chlapci měli ještě staršího brášku. To on vypadl z okna, na základě čehož byla přivolána záchranka.

Jelikož byly doma nalezeny další dvě malé děti, ale matka nikde, byla do případu zapojena i policie a sociálka.

Matku dětí našli v hospodě u piva. Bylo jí jedno, co se stalo, ani náznakem neprojevila, že by se o děti někdy starala. Prý je nechává doma, ať si poradí samy.

Chlapci tak byli uvězněni v postýlkách, zvyklí na malou temnou místnost. Až když se nejstaršímu podařilo z postýlky vylézt, dostal se k oknu, z něhož spadl na ulici.

V Klokánku se dva chlapci pomalu adaptovali. Jakmile viděli jiné děti, jak venku na zahradě běhají a hrají si, začali je napodobovat a brzy se z nich staly veselé děti.

Do péče si je vzaly babičky
Bráškové měli každý jiného otce. Ani jeden z mužů se nezajímal o to, co s dětmi bude. Naštěstí matky jejich tatínků byly dobré ženy. Obě se s dětmi začaly vídat a ihned si padly do oka.

Matka dětí se v Klokánku ani jednou neukázala, dokonce ani telefonicky se neozvala a nedala o sobě vědět. A tak byli chlapci svěřeni do péče svým rodinám.

Ty se dodnes navštěvují, takže spolu chlapci mohou dále komunikovat a fungovat jako bratři. Klokánek tak získal další šťastný konec pro dva malé kluky.

Fotografie jsou z důvodu citlivosti údajů pouze ilustrační, jméno bylo pozměněno.
Autor: Redakce ve spolupráci s Fondem ohrožených dětí – zřizovatelem zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek

Takových příběhů je v Klokánku mnoho. Fond ohrožených dětí ve svých 15 zařízeních Klokánek pečuje o více jak 200 dětí. Děti přijímáme v jakoukoliv denní hodinu. Vzhledem k tomu, že děti nemůžeme při příjmu testovat a nelze jim zakázat návštěvy, dostávají se naši zaměstnanci do ohrožení života.

Chtěla bych poděkovat všem, kteří chápou naši těžkou situaci obzvlášť v této době a pomáhají nám pečovat o děti, které pomoc potřebují. Velký dík si zaslouží i naše tety a strýcové.

Děkujeme rovněž za všechny darované ochranné prostředky od soukromých firem a veřejnosti, které nám velmi chyběly z důvodu absence podpory státu. Pomohou nám chránit naše děti a zaměstnance.

S přáním pevného zdraví Hanka Kupková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí.

Pomoci můžete i VY. Klokánkům pro rok 2020 chybí 30 % finančních prostředků na běžný provoz. Číslo sbírkového účtu: 3055103/0300 – možnost online platby na webových stránkách. Za každý dar děkujeme.