Na mostě se prý zjevují duchové. Několik řidičů kvůli nim málem havarovalo

Mili Milada

Zdá se, že nadpřirozeno není při výběru lokalit, kde se projeví, příliš náročné. Nejspíš proto existují nejen strašidelné domy, hrady a chrámy, ale třeba také strašidelné mosty. Jeden takový přemosťuje hlavní silnici číslo A616 a stojí v Anglii u města Stocksbridge.

 

 

S nadpřirozenem se zde v minulosti setkala například Judy Simpson se svým manželem. „Uprostřed mostu stál šedý obrys postavy. Neměla žádné oblečení nebo obličej, byl to jen šedý tvar s hlavou, rukama a nohama.

Když jsme se k mostu blížili, začala se hýbat. Běhala bezcílně sem a tam,“ popsala svůj zážitek žena.

Postava se prý dokonce hýbala tak rychle, že se najednou začala vznášet nad zemí. „Stále jsme se pomalu blížili k ní. Bála jsem se zastavit. Pak se najednou rozběhla vzduchem přímo proti nám a těsně před srážkou se rozplynula,“ uvedla Simpson. Vyděšený manželský pár nemohl uvěřit svým očím.

 

 

Kousek od katastrofy

S něčím podivným se měl na stejném místě setkat o pár let později také Paul Ford. „Blížil jsem se k mostu a zdálo se mi, že někdo stojí na jeho kraji. Když jsem přijel blíž, zjistil jsem, že jde o temný obrys postavy, který se vznášel kus nad zemí.

Pak mi ten stín vlétl přímo do trasy. Dupl jsem na brzdy a málem havaroval. Když jsem se poté vzpamatoval a rozhlédl se, nikdo nebyl v dohledu,“ uvedl Ford.

Podle několika místních může za podivné příhody na mostě síla kláštera, který kdysi stával v jeho těsné blízkosti. Právě zde se měly v minulosti dít podivné věci, jako například záhadné zmizení několika dětí a mnichů.

 

zdroj:enigmaplus.cz