Krvavý chaos v Izraeli. Na zemi leží těla, útočníci unesli i zmatenou stařenku

Rádio G6 - Admin

Hořící domy, rozstřílená auta i bezvládná těla na chodnících. V ulicích izraelských měst zavládl chaos, který si vybírá krvavou daň. Ranní útok palestinského radikálního hnutí Hamás působícího v Pásmu Gazy nepřežilo podle záchranných složek minimálně 22 lidí, celková bilance bude ale nejspíše výrazně vyšší. Boje s ozbrojenci, kteří pronikli do pohraničních komunit, pokračují, izraelská strana již zahájila protiútok. Objevily se také informace, že útočníci berou Izraelce jako rukojmí a unáší je do Pásma Gazy. Celé dění sledujeme zde v našem on-line článku.

„Občané Izraele, jsme ve válce. A vyhrajeme. Nepřítel zaplatí cenu, jakou dosud nikdy nepoznal,“ prohlásil v sobotu izraelský premiér Benjamin Netanjahu ve videu publikovaném několik hodin po prvních zprávách o ofenzívě. Radikálové z Pásma Gazy dopoledne na Izrael vypálili přes 2 000 raket a ozbrojenci Hamásu pronikli do některých pohraničních komunit, kde se střetli s policií a armádou. Kolik útočníků na izraelském území operovalo, není jasné, izraelská média mezitím informují o několika mrtvých a stovkách zraněných mezi civilisty.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Izrael versus Palestina. V čem spočívá stoletý mocenský konflikt?

Výsledná bilance ale bude výrazně vyšší. Místními médii i sociálními sítěmi se šíří drastické záběry z ulic izraelských měst, kde zavládl chaos a panika. Palestinští útočníci na některých videích údajně podřezávají civilisty, případně střílí do projíždějících aut. Objevily se také fotografie zakrvácených těl ležících bezvládně na zemi.
Jiné záběry ukazují, jak radikálové unášejí izraelské civilisty do Pásma Gazy, kde je drží jako rukojmí. Kuriózním byl únos stařenky, jímž se Palestinci pochlubili na svých sociálních sítích. Zveřejnili video s postarší ženou v autě, která se kouká kolem sebe a působí zmateně.

Ne všichni ale mělo takové štěstí. Pozornosti internetových uživatelů neunikla ani videa mrtvých Izraelců, které útočníci převezli na své území. Tamější obyvatelé na těla hází kameny a plivou.

 

zdroj: https://www.msn.com/  https://cnn.iprima.cz/

foto: Palestinští radikálové 7. října zaútočili na jihu Izraele, úřady hlásí desítky mrtvých.© Poskytovatel: CNN Prima NEWS