Kdo vydělává na Romech? A jak snadno z nich manipulátoři umí získat peníze? Asi by jste se divili …

Roma Gypsies living in homemade squat shanties, the roof of wooden beams holds up a plastic sheet covering, the earth on the floor is covered by a rug. Dallas Roma community, Cluj-Napoca, Romania

Paulus Paul

Tento článek jsem se rozhodl napsat díky bývalé posluchačce která mě oslovila tím že zaslechla někde něco o Rádiu G6 a vzpomněla si na mě, chtěla vědět můj postoj k romských organizací a jestli si myslím že to jsou podvodníci ?

 

No nechtěl jsem jí odbít a začal jsem sní diskutovat a když jsme se tak bavili řekla mi že jsem se také podílel na podvádění lidí …

 

Nemohl jsem tomu uvěřit a chtěl vědět jak?
Odvrátila máte nebo jste měli pořad kde jste Léčili a věštili lidem za peníze …
Odporoval jsem že nikdy, sice u nás dělali věštci i věštkyně ale vždy to bylo zdarma …

 

No byl to zajímaví rozhovor a já si uvědomil že nechci aby si lidi o mě mysleli že jsem podvodník nebo někoho podvádím či jsem podvedl, a tak jsem si řek vysvětlím to v článku a možná i se dovíte věci co vás mohou zajímat .

 

Dnes a denně vidím na sociální sítě stížnosti na romské organizace, věty jako nám nepomáhají ale dotace na nás berou!

 

I když bych tuto variantu připustil nějak se jich to osobně nedotýká protože dotace vyplácí stát, a nejde to přímo z jejich kapce i když by někdo mohl namítat že to jsou peníze z jejich daní ale i tak…

 

Ale pak tu jsou tací co šahají přímo do kapce těm kteří se nechají nabulíkovat čímkoliv!
Většinou jde o to že když dají nějakou tu kačku pomůžou tím chudým lidem, či nemocním ale přitom pomáhají jen těm co je využijí … i když ne vždy ale poznat rozdíl ? je opravdu někdy hodně složité .

 

Začnu tedy organizacemi, nebudu zde posuzovat jak pracují nebo jestli zneužívají či nezneužívají dotace jen napíšu můj krátký pohled, Osobně vím že spolky jsou nutností o tom jestli fungují dobře nebo vůbec je těžko polemizovat  je to těžká věc jde o to posuzovat jednotlivě a na co je zaměřená .

 

Romské organizace některé sice jsou aby pomohli i humanitárně ale spoutá jich tu je určená na jiné účely ať už se jedná o právní rady či na jiné zaměření, dokonce tu je i krásné muzeum a to vše nějak musí fungovat a od toho tu jsou právě dotační programy .

 

Asi nejvíce se probírá ROMEA to je česká nezisková organizace.

ROMEA, o. p. s. je tu od 2014 a za tu dobu se i vyvíjela je spojován s mnoha dalšími organizacemi, jejím cílem ovšem není humanitární pomoc ( jak by si lidé představovali a často i vyčítají že přímo lidem nic vlastně nerozdávají, jako potraviny atd. )  dle wikipedie se jedná o nezisková organizace, jejímž primárním cílem je podpora boje proti rasismu, rozvíjení dodržování lidských práv, napomáhání k rozvoji demokracie a tolerance ve společnosti. Je to obecně prospěšná společnost, která vznikla 1. února 2014 změnou právní formy ze sdružení. Sdružení ROMEA bylo založeno 31. prosince 2002 Jarmilou Balážovou a Zdeňkem Ryšavým, který je ředitelem organizace. Cílem organizace ROMEA je přispět k rehabilitaci romství a romské menšiny.

 

Do podvědomí lidem se ale spíše vryla jako romská redakce která píše články hlavně o Romech a dění pak kvalitní jsou rozhovory, o dalších aktivitách nikdo moc neví …
Co všechno dělají jsem psát nebudu ale bez nich by se asi na světlo některé věci nedostaly i když mnoha lidí je odsuzuje že píší spíše pro majoritu než pro Romy a jsou nevyvážený … no to nechám na každém z vás ať si posoudí jejich práci za mě minimálně redakce je přínosem .
Pro vyváženost jsem dám i recenzí Google …

 

Pak tu jsou lidi kteří zjistili že jde jednoduše z lidí vytáhnout peníze, jednoduše když si budou myslet že pomáhají lidem v nouzi, Ve skutečnosti se ale jedná o pomoc hlavně jim.

Znám jednoho co tu léta působí jako velký pomocník romské komunitě ale ve skutečnosti žije z jejich darů který vyžebrá každý měsíc přes sociální sítě … Nájem, jídlo, kredit atd mu vlastně hradí jeho ovečky …
Živé vysílaní na sociálních sítí má vlastně jako práci… Co jsem tak nějak vysledoval za ty léta co ho znám tak mu to měsíčně hodí možná víc než vy si vyděláte co chodíte každý den do práce .

 

Dělat živé vysílaní od rána do noci a probírá vše co si myslí že mu pomůže aby přesvědčil lidi že jen on je ten správným zastáncem jejich práv a jediným tím správným člověkem kterého by měli podporovat ovšem hlavně finančně také není zvláštností že se chce v live zabít nožem či brečí že nemá na nájem či že ho žena opustila to vše zjistil že mu pomáhá aby přišel k penězům hlavně bez práce.
No občas mu někdo přihodí i nějaké věci které prodá a legenda vypraví o tom že si potrpí i na drogy a to jsou pak lajvky …  Jeho hereckému výkonu které opravdu velice dobře ovládá obohacují jeho lajvky a přilákává diváky takže když by vložil tu energii do práce možná by udělal lépe ale když by zůstal u toho jenže ne vždy se daří a tak si musí pomoc a zde už to hraničí se zákonem … Žebraní není trestné lidi mu peníze dávají sami ale podvod už ano …

 

Zajímavé ovšem je že mnoho podvedených lidí veřejně dokázalo jak je podvedl a nic se nestalo lidé mu věří dál a kdo by se snad odvážil na něj někdo něco říct tak na něj pustí své věrné diváky a sám z něj udělá zrádce, pedofila a bůh ví co ještě …

 

Jak je možné že ho pořád lidi neprokoukly ? Nikdo neví ale člověk co žije z lidského neštěstí se mi doslova hnusí a nechápu jak muže v klidu spát !

 

Jeho triky
Tak nejznámější je že si vybere člověka který je v nouzi čím víc tím lépe, nechá si poslat videa či fotky hlavně ty kde je vidět že opravdu ten člověk potřebuje pomoc …

 

Pak začne kolotoč a hraní na city lidí, pouští se videa, foto a když už jsou lidi chyceny začne se naléhat na finanční pomoc … ( tím nechci říci že by se nemělo pomáhat kord když jsou ti lidé opravdu v nouzi, to je jasné jen se na nich nesmí přiživovat takový samo zvolený zástupci ) Probíhá to klasicky udělá sbírka přes živé vysílaní kde se uvede číslo účtu kam posíláte jakoukoliv částku, málo kdo ví že se dá použít dnes i facebook či jiná služba kde je to transparentní výhodou je že vidíte kolik tam je v tomto případě jde spíše o to že sám z té sbírky něco má jinak by to asi nedělal, doslechl jsem se že se jedná o 20% vybrané částky ale je to neověřená informace … Co se ale občas stane a o tom vím i já že ten postižený člověk nedostane nic a peníze si nechá on sám, ten na koho se peníze vybírali prostě nedostane nic …

 

Co všechno dělá a jak to dělá by dnes nebyl jen jeden článek ale snad kniha a i když se mnohokrát ukázalo že tento člověk není poctiví stejně ho lidí podporují a slepě následují jako v nějaké sektě kde se o něj ovečky starají a nenechají ho padnout, že je využívá lidí asi nevidí nebo nechtějí vidět protože nutně chtějí někoho kdo by byl  jejich spasitel který spasí romský národ a on k ním promlouvá jako jeden z nich!

 

Už slyším lidi jak říkají a o koho se jedná asi mnoho z vás ho zná hlavně z posledních dnů kdy vyzíval rasisty aby sním stávkovali proti Ukrajincům…
A zde uděláme rovnou malou soutěž pište mi na email kdo si myslíte že to je ? radiog6@email.cz

 

Ale rozhodně není sám těch lidí tu je více ale tenhle vlastně žije na úkor lidí kteří sami potřebují pomoc a přesto mu peníze pošlou i když sami nemají a to si myslím je hyenizmus .

 

Pak tu jsou lidé co zakládají cokoliv jen aby to vypadalo že je to proromské …

Zakládají se spolky, politické strany , nebo jsem viděl jen obyčejné webové stránky ale viděl jsem i webové stránky od online radiích až po internetových magazínech, blocích atd dokonce na Slovensku se jednalo jen o facebookovou stránku která si též žádala dotace prezentovala se jako medium .
Tak zde bych se asi rozepsal hodně i z vlastních zkušenosti!

 

Mě jsou blízké internetové rádia kterých se založilo za těch pár let hodně, někteří byli jen ( budeme říkat pro radost) a někteří jen aby se pak mohli dostat k dotacím a to se pár i povedlo …

 

Dotační rádia se nakonec přece jen objevily jedno i v čr .

 

Jako poslední jsem si nechal nakonec  léčitelství a věštcích.

To bylo hlavní téma o kterých jsem se bavil s posluchačkou .

 

Tak jako první ano měli jsme takové pořady ale vždy byla dohoda že za věštění či léčení se nebude nic nikomu účtovat a to se také v pořadu dodržovalo!
Co bylo mimo naše vysílaní to je jiná věc, vím že za služby si věštci nebo léčení nechali platit ale neznám podrobnosti a je to služba kterou mají jako práci takže asi to je v pořádku když to mají jako živnost !

 

Ovšem já budu psát o jednom konkrétním s kterým jsem spolupracoval já osobně tam mohu mluvit z vlastní zkušenosti byl to věštec, léčitel a medium který si říká Elemír Eros.
A o něj se právě zmiňovala naše bývala posluchačka…

 

Měli jsme spolu pořad a do dnes si ho moc vážím nikdy jsme spolu neměli problém a hezky jsme si vždy popovídali, nicméně dnes jsem se musel zamyslet nad tím co jsme dělali a jestli to bylo či nebylo správné? S odstupem času to vidím trošku jinak když sem si našla několik informací a odborných článků .

 

Sám žádné schopnosti nemám a tak jsem se začal o to zajímat trošku více a zjistil jsem jednu věc, mnoho věštců jsou spíše psychologové než opravdový věštci a jejich postupy se dají aplikovat na mnoho lidí protože se vše opakuje jako přes kopírka .

 

Začal jsem hledat a našel mnoho a mnoho článků o tom jak lidé předstírají že mají schopnosti a lidé jim uvěřili a přišli o mnoho peněz stačí si dát do Google.com slovo (Věštec podvodník) a nestačíte se divit co tam všechno vyběhne !

 

Já sem si to dal do kategorií
Kartáři – tam je z čeho vycházet karty jim pomáhají vidět váš osud věřím jim ?
Věštění při návštěvě a je tam i nějaký fyzický kontakt – člověk nikdy neví ?
Věštění na dálku – telefonicky, Messenger atd – osobně moc tomu nevěřím, člověk vás nevidí nemá osobní kontakt, nepravděpodobné ale fungují tak léta takže nechám na vás .
Léčení – osobní kontakt možná ale dával bych si pozor a sledoval recenze lidí co to podstoupili přímo u toho léčitele a další návštěvu bych si dojedla až jak léčení zabralo .
Léčení na dálku ? no to je otázka osobně dnes už tomu nevěřím prostudoval jsem nějaké materiály které mě přesvědčili že je to velice nepravděpodobný .

 

Ale asi očekáváte jak se stavím k tomu našemu pořadu .

Měli jsme pořady s panem Elemírem Erosem je to sice už déle ale je vidět že si na to lidi pamatují i když už to je opravdu delší doba.

 

Osobně jsem si pana Elemíra Erose ověřoval a bylo vše v pořádku recenze byli dobré proto jsme ho i přijmuly .

 

Náš pořad probíhal tak že jsme volali lidem který chtěli radu nebo poradit s nějakou nemocí či léčit na dálku jinak to ani nejde a musím říct že až na opravdu pár špatných reakcí nikdo si nestěžoval na peníze jen jedna paní která byla na tom dost špatně a volala mi že tedy opravdu něco platí ale bylo to mimo pořad tak sem jí odkázal přímo na pana Elemíra asi to pak dořešili protože už se mi neozvala bral jsem to za vyřízené !

 

Jak to dělal ? No co jsem pochopil  laicky tak pan Elemír věstil díky tomu že měl dar a byl napojoval se na lidi…  Nebo přímo na nějaké andělské bytosti asi … Ale třeba to neříkám zprávě je to už opravdu pár let a má paměť už tak neslouží ale mnohokrát jsme na to téma pak mluvili … Bohužel jsme přišli o všechny záznamy našeho pořadu a youtube nám smazal celý kanál .

 

Je pravdou že se nám stalo že volal člověk který nám vyčítal že co jsme mu poradili se nestalo nebo nebylo tak, ale většinou lidé byli spokojeny a byl to telefonát za telefonátem osobně jsem to bral i z časti jako pro pobavení opravdu to šlo tak rychle za sebou že si myslím nebylo reálný aby byl tak soustředění kdokoliv na korektní korektní věštbu na 100% aspoň si to myslím ale i přesto výkony to byli skvělé ať se jednalo o opravdovou věštbu či jen psychologické výklad .

 

Pak jsme spolu měli pořad s léčením …
A zde je právě ten problém co tíží paní ( slíbil jsem jí že jméno nezveřejním bála se ) no stěžovala si že jsme z ní tahali peníze a nevyléčili jí vše prý probíhalo na dálku…
No abych řek pravdu vůbec mě nedošlo co můžeme někomu způsobit…

 

A tak jsem zpovídal paní a dopátral se jak to bylo, tak když se objevil člověk který měl opravdu zdravotní problém doporučilo se mu navštívit lékaře, ostatním co nešlo rychle řešit aby se obrátil na Ememíra po skončení pořadu či se mu ozval na jeho kontakty.

 

Ale v tom už jsme mi nefigurovali to už bylo v režii pana Elemíra jak to on měl nebo neměl je jeho věc a jde to mimo Rádio G6 včetně mě ! Vím jen že na to měl živnost takže se rozhodně o podvod nejednalo .

 

Verze paní zní takto :
Volala jsem mu, léčil mě na dálku a pak jsem mu musela poslat peníze na účet ( cenu zde nebudu uvádět ) a když se mě bolest vrátila zase jsem mu volala a zase sem mu musela poslat peníze a to se opakovalo několikrát za měsíc… vždy mi poslal nějakou energii … Dnes mi ale dochází že mi posílal energii ale bylo ticho klidně mohl jít si zakouřit a když přišel řek hotovo , to já nevím a já zase musela poslat peníze…
Paní pokračuje ve vyprávění až nakonec dojde k tomu že nakonec jí pomohl až lékař že jí bolest donutila tam zajít lékař ji od bolesti pomohl .

 

Na závěr …
No abych to uzavřel co říká paní muže bít pravda i nemusí každopádně se ale shoduje s tím jak pořad probíhal nepochybuji o tom že v něm byla a mám pocit že sem si jí i vybavil byla… Nicméně opakuji že mi jsme měli pořad kde bylo vše zdarma a to u všech léčitelů a věštců !
Co bylo po pořadu si musíte vyříkat s daným věštcem či léčitelem a můj pořad s Elemírem Erosem jsem si vybral i kůly tomu že je docela známí věštec / léčitel vždy jsem sním strávil krásné vysílaní, ale abych řek pravdu myslel jsem že i lidi to berou z části jako pořad ve kterém jde o pobavení kord když jsme berli jednoho posluchače za druhým  .

 

no co ještě dodat paní příště navštivte dříve lékaře a lidi nemusíte vše brát tak vážně … Ověřujte si lidi s kterými chcete nějak spolupracovat či po nich nějakou práci chtít , ja myslím že jsem odpověď poskytnul i svůj názor dal co se týká pana Elemíra Erose za mě je to příjemný člověk s kterým bych si šel sednou do kavárny a pokecal sním protože nám to vždy šlo skvěle a vždy sem se pobavil a jestli má dar či nemá mě opravdu nezajímá když od něj odchází spokojený člověk tak je to ve finále jedno .

 

Paulus Paul