Zemřel Ivo Schwarz, bývalý šéf civilní rozvědky a velvyslanec v Izraeli

Rádio G6 - Admin

Bývalý šéf rozvědky a někdejší velvyslanec v Izraeli Ivo Schwarz (na snímku ze 17. srpna 2009) | foto: ČTK

Ve věku 54 let zemřel Ivo Schwarz – někdejší šéf Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI), tedy civilní rozvědky, a bývalý velvyslanec v Izraeli. Oznámil to na Twitteru ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

 

Schwarz byl z dosavadních osmi ředitelů ÚZSI od vzniku samostatného Česka nejdéle působícím. V čele rozvědky stál sedm let. Předtím také pracoval několik let u cizinecké policie.

02.dubna 2019 v 08:18, příspěvek archivován: 02.dubna 2019 v 10:36Zemřel Ivo Schwarz, exředitel ÚZSI a bývalý velvyslanec České republiky v Izraeli. Upřímnou soustrast všem jeho blízkým.

Schwarz vystudoval ekonomiku na Vysoké škole strojní a elektrotechnické v Plzni. Po studiu pracoval na přelomu 80. a 90. let nejprve jako ekonom v Kovohutích Rokycany. V roce 1991 začal pracovat u cizinecké policie a následně vystudoval obor Bezpečnostní služby na Policejní akademii v Praze.

K civilní rozvědce nastoupil roku 1999. Nejprve zastával post ředitele odboru zahraničních styků a později se stal náměstkem ředitele. V roce 2007 byl jmenován ředitelem ÚZSI a v této funkci byl až do roku 2014. V roce 2013 ho prezident Miloš Zeman jmenoval brigádním generálem.

Po odchodu z čela rozvědky se Schwarz stal českým velvyslancem v Izraeli. Na tomto postu ho loni v říjnu vystřídal bývalý ministr obrany a zahraničí Martin Stropnický (ANO).

Autoři: ČTK, iDNES.cz

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ivo-schwarz-velvyslanec-umrti.A190402_102048_domaci_bur