Zemřel Daniel Nekonečný, samozvaný velvyslanec ministerstva rozkoší

Rádio G6 - Admin

Zemřel zpěvák Daniel Nekonečný, bylo mu 52 let. Populární showman a zpěvák působil v kapele Šum svistu a zahrál si třeba ve filmu Eliška má ráda divočinu. Informaci o jeho úmrtí potvrdil na Twitteru starosta Řeporyjí a bývalý bulvární novinář Pavel Novotný.

Daniel Nekonečný zemřel ve svém domě Řeporyjích. Informaci potvrdil i Pavel Novotný | (1:58) | video: iDNES.cz

V domě v Řeporyjích, kde hudebník bydlel, zasahovala záchranka i policie. Příčina úmrtí se vyšetřuje. „Ještě včera jsem ho viděl,“ řekl reportérovi iDNES.cz jeden ze sousedů. Podle něj bydlel v obci asi osm let. „Byl naprosto v pohodě, slušný člověk,“ dodal muž.

Daniel Nekonečný, vlastním jménem Daniel Konečný, pocházel z Boskovic a známý byl jako zpěvák, tanečník a především showman vždy oblečený ve žluté barvě a třpytkách. Působil v kapele Laura a její tygři, nejvíc se však proslavil se skupinou Šum svistu. V devadesátých letech byl ozdobou nejedné televizní show.

Sám sebe označoval za „velvyslance ministerstva rozkoší“. Vždy si zakládal na extravaganci a bylo těžké rozpoznat, kde končilo vystoupení a začínalo soukromí. „Každý den začínám ledovou koupelí, pak si zatančím a zazpívám na naše videoklipy na kanálu YouTube. Mají tu nejsilnější energii, takže jsem po jejich zhlédnutí spolehlivě nabit,“ řekl v roce 2016 Týdnu.

O osm let dříve zase usiloval o vystoupení v Eurovizi a národní soutěžní kolo pojal opět po svém. Na nosítkách ho přinesli čtyři zdatní „indiáni“, okolo tančily exotické tanečnice a všude létaly zlaté třpytky.

Daniel Nekonečný vystoupil v prosinci 2017 na plese Hlavního města Prahy | (0:49) | video: Vítězslav Bureš

„Když mě pošlou do evropského finále, udělám všechno pro to, aby konečně všichni o naší zemi věděli a Praha se stala kulturním centrem Evropy, jako kdysi Paříž,“ sliboval tehdy Nekonečný. „I kdybych měl na jevišti padnout vysílením a umřít. Takže pro mě můžou hlasovat i ti, co mě nemají rádi, protože to bude můj koncert in memoriam,“ vtipkoval.

A odpůrců neměl málo. Jeho halasné vystupování a schválně zvýrazňované „rrrr“ bavilo i odpuzovalo. Ale faktem je, že se stal nepřehlédnutelným.

V posledních letech z mediálního prostoru poněkud zmizel. Zastupující agentura nabízela jeho vystoupení s různými počty tanečnic a slibovala, že Nekonečný s pomocí multimediálních projekcí a laserových a pyrotechnických efektů „vezme diváky na strhující dobrodružství v hlubokých pralesích, na voňavé dovolené po nejkrásnějších ostrovech a nejpůvabnějších koutech naší planety Země“.

Ostrava se chystá na olympijský sport a velký brazilský karneval (srpen 2016):

Dan Nekonečný zve do Olympijského parku v Ostravě | (0:30) | video: Olympijský park Ostrava
Autor:

Zdroj: https://www.idnes.cz/kultura/hudba/daniel-nekonecny-zemrel.A190326_123358_hudba_ts