Hamdi H. a Marvin N. na třídě Kurfürstendamm v centru Berlína závodili.  Během šílené jízdy projeli při rychlosti až 170 kilometrů za hodinu několik křižovatek na červenou. Vůz, který vjel na zelenou do křižovatky ulic Kurfürstendamm a Tauentzienstraße mladíci doslova smetli. V okamžiku srážky s cizím vozem jeli totiž rychlostí 160 kilometrů za hodinu. Řidič vozu byl na místě mrtev.

V únoru 2017 nad oběma muži zemský soud v Berlíně vynesl trest doživotního vězení, když klasifikoval jejich skutek jako vraždu. Německý nejvyšší soud ale trest doživotí loni v březnu zrušil. Rozsudek podle něj nebyl dostatečně zdůvodněný, proto nařídil nový proces.

Soudce v novém procesu ale nakonec došel ke stejnému názoru. „To, co se stalo, nemělo s nedbalostí nic společného. Obžalovaní si z nicotných pohnutek zahrávali s životem jiných lidí,“ uvedl soudce. Muži podle jeho slov jednali s vědomím toho, že můžou způsobit smrt dalšího člověka. Soudce je označil za sebestředné a bezohledné.

Případ ovšem stále není u konce. Jeden z obhájců požádal o revizi nynějšího rozsudku, a tak se jím bude Nejvyšší soud opět zabývat.