Zakladatel Roma Lumi „Jsme tu pro střední třídu a ty lepší Romy ty normální “ jak to tedy je ? zeptali jsme se zakladatele Marca Cavaliho.

Paulus Paul

Takhle nešťastně se vyjádřil zakladatel politické strany  Roma Luma Marco Cavali …

Věta která nebyla většiny Romů pochopená, evidentně už další věty nevnímaly, on totiž pokračoval a ve směs chtěl říct že jejich politická strana tu není pro lidi co páchají trestnou činnost nebo zneužívají dlouhodobě systém.

Za tohle vyjádření si vysloužil několik útoků od tak zvaných lajvkařů kteří to vzali jako že Roma Luma není pro obyčejné lidi a tak jsme se zeptali přímo Marca Cavaliho .

 

Jak to tedy je? pro jaké Romy tu jste ?

Jsme tu samozřejmě pro všechny Romy bez rozdílu v jaké jsou třídě, bylo to myšleno tak že tu jsme pro všechny slušné Romy! Kteří mají zájem něco tu změnit aby se tu měli lepe jejich děti a samozřejmě aby tu Romové měli zastání i v té politická sféře, a na to potřebujme politické lídry kteří by se dostali do vlády mohli naší komunitu zastupovat a měnit zákony tak aby byli vyhovujíc i pro naše lidi.
Musíme jim zajistit práva na práci práva na bydlení a v neposlední řadě vymýtit předsudky které vedou k rasizmu a nesnášenlivosti proti nám Romům! Chceme se zasadit o rovnoprávnost všech. ale to by byl na delší rozhovor .

Slovo ti lepší mě zavání že jste proti nějaké skupině zaujatý jak tedy je ?

Možná jsem to špatně podal a vyznělo to špatně, mysle jsem tím že nestojíme za lidmi které se tu tváří jako že jsou dobrodinci ale ve skutečnosti mají za sebou trestní činnost, a i jí nadále páchají například jsou na drogách prodávají drogy nebo se živí prostitucí a tomu já říkám ta spodní vrstva .

Takže jste to nemyslel tak jako že pro ti nejchudší tu nejste, ale pro ti co tu vlastně léta páchají tu trestnou činnost?

Ano my tu jsem hlavně pro ti nejchudší lidi, proto jsme vznikli chceme změnit zákony, aby naší Romové dostávaly stejné šance jako každý jiný v tomto státu!
Možná jsem použil špatné slovo které si naší Romové špatně vyložili ale bylo to myšleno jinak, pro mě význam ta nejnižší vrstva neznamená ti nejchudší lidi ale ti co tu léta dělají to za co se všichni stydíme a kazí nám reputaci  poctivým lidem!

Mám stejný názor vadí my to také, Bohužel lidí nás házejí pořád do jednoho pytle.
Díky za rozhovor určitě na něj navažme a dáme vám více prostoru.

 

 

 

Zde je sestřihané video i s výrokem p Marca Cavaliho které přirovnávají i k Tomio Okamurovy z SPD.

 

 

Zde je video s vyjádřením k videu.

 

Co dodat určitě stojí za zmínku že politické strana není humanitární organizace která by se měla zabývat humanitární pomocí to by si měli lidé uvědomit a to že Roma Luma se aktivně podílí na některých humanitárních pomocí je určitě nad rámec jejích povinností či práce, Určitě ale by bylo na čase aby tu byla nějaká politická strana co by se dokázala prodrat až do vlády, kde by mohla pro romskou komunitu mnohé udělat … Otázkou je jestli samy romští voliči jim pomůžou aby se tam dostali či naopak, Osobně vidím často v ČR že když se něco začne dařit ostatní se snaží to hned zničit … je to Závist? nebo se Romové bojí změny ?  Je to mnoho otázek ale málo odpovědí osobně si myslím že by se Roma Lumě mělo dát šanci aby mohy ukázat co dokážou když dostanou šanci, já jim věřím i přes to že nejsem zastáncem jejich vyjadřovaní v lajvkách ale beru to tak že jsou takoví jaký jsou ale když jde do tuhého spojí se a neváhají jít pomoc a to za své peníze a pro mě je to směrodatné .

 

Paulus Paul