Šli jsme na čaj a přišli jsme o nohy: příběh rodiny, která se v Kramatorsku ocitla pod raketovou palbou

Rádio G6 - Admin

V důsledku raketového útoku na nádraží v Kramatorsku přišla 11letá dívka o nohy. O levou končetinu přišla i její matka. Nyní je rodina v jedné z dětských nemocnic ve Lvově, kde se několik týdnů léčí. Příběh rodiny byl vyprávěn v První lékařské asociaci ve Lvově.

V Melitopolu přešli tři novináři na stranu ruských okupantů

Vedle jeho matky a sestry je vždy 11letý Yaroslav, který se náhodou nedostal pod palbu.

Rodina žila v Novgorodském v Doněcké oblasti. Otec dětí zemřel a nevlastní otec šel do války. Začátkem dubna se matka dětí Natalya rozhodla vzít svého syna a dceru z ostřelování. S kufry dorazili na nádraží Kramatorsk.

Při čekání na vlak požádala 11letá Yana svou matku o čaj, který na nástupišti připravili dobrovolníci. Yaroslav zůstal v nádražní budově, aby se o věci postaral. Když moje matka a sestra vyšly ven, došlo k výbuchu.

„Natalya, která si stále nemůže odpustit ten výlet na čaj, vzpomíná: když otevřela oči, všechno bylo v krvi. Pak jsem viděl, že moje dcera nemá nohy. A poté, co jsem nemohl vstát, jsem si uvědomil, že jsem sám bez jedné končetiny, “říkají ve zdravotnickém zařízení.

Nyní jsou oba v nápravě, v budoucnu je čeká protetika a rehabilitace ve Spojených státech.

Připomeňme, že při raketovém útoku na nádraží Kramatorsk, který ruské jednotky zasadily 8. dubna, zahynulo 52 lidí. Dalších 109 obětí je nyní s vážnými zraněními v nemocnicích.

 

zdroj: newsroom.kh.ua