Válka v Izraeli: Reportérka vysílala živě z pásma Gazy. Za ní vybuchla raketa + VIDEO

Novinářka Al-Džazíry Youmna El Sayedová vysílala živě svou reportáž, když v tu chvíli za ní do výškové budovy dopadla a vybuchla raketa. Situaci šíří média po celém světě.

Záběry ukazují, jak se moderátor pořadu ve studiu spojuje s reportérkou živě v Pásmu Gazy. Jakmile se však novinářka pokusí něco říct, s hlasitým hlukem za sebou zasáhne jeden z domů raketa.

Žena uskočila stranou a po chvíli se vrátila před kameru. Oznámila, že je v pořádku a poté se pořad vrátil k moderátorovi do studia. Podle médií útok provedly izraelské stíhačky, budovu totiž pravděpodobně obsadili Palestinci.

V sobotu odpoledne také zaútočili teroristé Hamasu z pásma Gazy na města na jihu Izraele. Útoku předcházela masivní raketová palba. Útočníci pronikli do mnoha měst na jihu země. V obranném aktu zahájili palbu i Izraelci.

Izraelská armáda zahájila operaci Železné meče proti Hamasu v pásmu Gazy, přičemž izraelský prezident Benjamin Netanjahu prohlásil, že země je „ve válce“. Izraelské nálety zničily celý věžový blok v Gaze.

Nepřátelské teroristické akce si již vyžádaly přes 400 obětí a nejméně 1100 lidí je zraněno – uvedla v sobotu večer agentura Reuters s odvoláním na izraelské ministerstvo zdravotnictví.

Při odvetných útocích bylo zabito nejméně 232 Palestinců. Podle palestinského ministerstva zdravotnictví je zraněno 1610 lidí.