V Jihlavě lidé méně využívají MHD. Cestující bez roušky mohou být vykázáni z vozu

Rádio G6 - Admin

Na nastalou epidemiologickou situaci reaguje také jihlavský dopravní podnik . Ten i nadále intenzivně pokračuje v dezinfekci všech vozů. Používá nejenom běžné dezinfekční prostředky na podlahy, madla a strojky, ale pravidelně se čistí i sedačky dezinfekční pěnou a každý vůz prochází také pravidelnou noční ozonizací. Omezí se i některé spoje.

„Nikdy jsme nepřestali s dezinfekcí a důkladně jsme čistili každý vůz i během léta. Od září jsme začali být ještě důslednější než na jaře a každý vůz odjíždí z vozovny do provozu vydezinfikovaný. Důslední teď budeme, i co se týká kontroly cestujících, zda mají řádně nasazené roušky. Upozorňujeme, že každý cestující bez zakrytého nosu a úst může být vyloučen z přepravy,“ říká předseda představenstva DPMJ, a.s. Radim Rovner. V případě konfliktních situací bude situaci řešit městská policie, která již provádí namátkové kontroly dodržování tohoto mimořádného opatření.

K omezení dopravy zatím DPMJ přistoupí od 16. října pouze úplným zrušením nočního spoje i o víkendech a zrušením spoje na lince D s odjezdem z hlavního nádraží ve 3:52. „Pokud ale dojde k dalšímu zpřísnění, budou omezení provozu MHD nevyhnutelná, protože už opět jezdí velmi málo školáků a vnímáme i úbytek dalších cestujících,“ informoval Radim Rovner. Podle jeho slov jsou teď výnosy z jízdného někde na úrovni 70% loňské skutečnosti.

Bez památek, kina i divadla

Od pondělí 12. října jsou minimálně na dva týdny zavřené památky i všechna zařízení turistického ruchu v Jihlavě. Turistické informační centrum funguje jen pro koordinaci dobrovolnické pomoci.

V Jihlavě muselo svou činnost přerušit i Horácké divadlo, stejně jako DKO a také všechny kinosály. Vládní zákaz platí také téměř pro veškeré amatérské i profesionální sportování.