Krampol politikům: Chytit za držku, kopnout do prdele a vyhodit. Hovada

Rádio G6 - Admin

Nejen běžní obyvatelé, ale i umělci jsou už ze současné politické situace znechuceni. Také herci Jiřímu Krampolovi vadí nadměrné odměny úředníků a manažerů firem ovládaných státem. Ti podle Krampola často „vše zkurví a poserou ze všech stran“. A ještě za to dostanou miliony.


Herec a moderátor Jiří Krampol si ohledně hodnocení současné situace v politice, byznysu a jejich propojení servítky nebere. On, jako zasloužilý umělec, si prý za film vydělá stěží na špatné kolo. Zatímco leckterý 23letý manažer, který třeba ani nemá maturitu, bere milionové odměny.

Přijde. Zkurví to a posere

„Někdo přijde do nějakého podniku, všechno to zkurví, posere to ze všech stran, že se to tam celé hroutí a oni mu na odchodnou ještě dají zlatý padák v podobě milionů,“ popsal rozhořčený Krampol ParlamentnímListům.cz praktiky, které podle něj panují v české společnosti. On, coby dlouholetý umělec, si prý sice vydělá na činži, dovolenou i slušné jídlo, že by se topil v penězích ale říct nemůže.

Honorář ani na motorku

„Třeba za film Bastardi II jsem dostal částku, za kterou už si nekoupím ani motorku, možná tak špatné kolo. Leckteří umělci dostávají honoráře jako dělníci ve fabrice,“ postěžoval si herec, který se v posledních letech proslavil zejména jako moderátor pořadu Nikdo není dokonalý.

I jemu, stejně jako řadě Čechů, tak zejména v souvislosti s kroky vlády Petra Nečase (ODS), která se zaklíná tím, že si kvůli ekonomické krizi musíme utahovat opasky, vadí astronomické odměny úředníkům na ministerstvech. Sama vláda ale káže vodu a pije víno. Je to patrné zejména ze statisícových odměn, které její členové udělují svým podřízeným nebo šéfům podniků typu ČD

Hovada. Chytit za držku a kopnout do prdele

„Tyhle hovada je potřeba chytit za držku, kopnout do prdele a vyhodit z okna,“ doporučil Krampol s tím, že se nestydí za názor, že v tomto ohledu je nyní život v takzvané demokracii horší než za komunismu.

„Manažerem u nás může být snad kdokoliv. A takovýhle kreténi dostanou na odchodnou 30 milionů. To by mě zajímalo, kdo z těch nahoře tomuhle dá razítko,“ rozhořčil se Krampol na reprezentanty české vlády a politiky. Ten by se s osobami, které jsou do vysokých funkcí státních, ale i soukromých podniků dosazováni lobbisticky, bez ohledu na svou kvalifikaci či praxi, rozhodně nepáral.


zdroj:https://www.parlamentnilisty.cz