Sociálka vyvedla násilím prvňáka (7) ze třídy. Matka, která ho chtěla dát k potratu, promluvila

Rádio G6 - Admin

Ze školy ho sociálka společně se soudním pracovníkem a matkou vyvedli násilím pryč. Děsivé odebrání dítěte z první třídy traumatizovalo nejen jeho, ale i ostatní žáky, kteří se nad vyhrocenou scénou rozplakali. Matka Marca (7) nyní promluvila o tom, proč se rozhodla k tak razantnímu převzetí dítěte do péče a proč se ho v minulosti rozhodla dát k potratu.

 

Plakal, za nohu se držel učitelky a prosil, ať ho neodvádějí. Šokující video, na němž pracovník soudu za doprovodu sociálky a matky odebírá malého Marca, pobouřilo celé Slovensko. Zatímco soudní vykonavatel již přišel o své místo, matka, která o dítě údajně nikdy nejevila zájem, s ním odjela do Švýcarska.

 

Po několika zmařených pokusech, aby mi dali mého syna, jsem neměla jinou možnost, než žádat o výkon už vykonavatelného rozhodnutí soudu, které moje matka nerespektovala. Povím jen tolik, že jsme s Marcem šťastní, že jsme spolu,“ řekla Novému Času matka Blanka Gregušová.

 

 

 

Ta se svoje dítě pokusila potratit. To se však nepovedlo. „Těhotenství jsem chtěla přerušit proto, že jsem neměla žádné finanční prostředky a ani vytvořené žádné zázemí na výchovu dítěte. To, že se tyto věci udály, ze mě ještě nedělá špatnou matku. Svého syna miluji ode dne jeho narození,“ dodala. Blanka taktéž popřela, že by kdy brala drogy. To tvrdí její matka, babička Marca.

 

S mojí matkou jsem mívala dobrý vztah. Tím, že teď toto o mně tvrdí, jen zkouší všechny možnosti, jak mě pošpinit. Nikdy mě nikdo neviděl pod vlivem drog ani jiných návykových látek. Poprvé o nich padla řeč před soudním projednáváním. Proto jsem šla z vlastní iniciativy do nemocnice na odběr krve. Testy nic z toho, co tvrdí matka, nepotvrdily,“ prohlásila.

 

Přesto Blanka na svou matku zanevřít nechce. „Mojí matky si vážím za vše, co udělala. Problém s ní samozřejmě nemám. A děkuji i za všechno, co udělala,“ uzavřela Slovenka žijící ve Švýcarsku. Tam už malý Marco chodí do školy. Podle Blanky je v zemi více než spokojený a s babičkou může být v kontaktu.

zdeoj: https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/395427/socialka-vyvedla-nasilim-prvnaka-7-ze-tridy-matka-ktera-ho-chtela-dat-k-potratu-promluvila.html