Warning: sprintf(): Too few arguments in /DISK2/WWW/radiog6.cz/www/wp-content/themes/covernews/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

Smrt na kolejích: Michala († 29) dělila od domu jedna vlaková zastávka, tam však už nedošel.

 

29-letého Michala dělila od domu v Huncovcích jedna vlaková zastávka. Tam však nedošel. Pro alkohol a roušku ho průvodce s policisty vyhodili z vlaku. Domů se tak vybral po kolejích. Srazila ho jiná vlaková souprava.

„On se vracel z práce z Bratislavy,“ vysvětlil Ivan Gabčo, otec zemřelého. Podle příbuzných se měl ve vlaku odehrát jistý incident. Dva kamarádi, kteří se s nebohým ve vlaku vezli, tvrdí, že sice byl opilý, ale nedělal nic . Právě rouška mělo být kořenům problému.

„Pan průvodce nebyl spokojen, ten chlapec byl opilí. On, když mluvil, měl na polovinu roušku,“ řekl kamarád nebohého Martin Mirga. „Měl i roušku i lístek měl, všechno měl,“ odpověděl druhý kamarád nebohého, František Pompa.

„Neměl roušku ve vlaku a také si ho odmítl i nasadit. Muž nerespektoval výzvu průvodce na odchod z vlaku a proto průvodce přivolal policii. Muž po výzvě hlídky dobrovolně opustil vlak,“ informovala o incidentu policejní mluvčí Jana Ligdayová.

„Nejprve ten průvodce klepal na okno, aby přišli policisté dovnitř, vyhodili ho ven,“ popsal incident kamarád nebohého. Michala už do vlaku nepustili, vlak tak odjel.

Michal se nakonec vydal pěšky po kolejích domů. Měl to jen o jednu zastávku dál. Proč ale nešel po bezpečném chodníku na kopci nad tratí, a proč si lehl do kolejiště, se už nikdy nedozvíme. „Měl problémy s mozkem,“ reagovala sestra nebohého „Vidím, že je člověk opilí, nechám ho na pokoji, jedna zastávka, my bychom si ho vzali,“ poznamenal kamarád nebohého.

Co se přesně ve vlaku událo, vědí jen ti, kteří tam byli. 29-letý Michal zahynul pár metrů od osady. Obyvatelé utíkali na místo, emoce krotili policisté i občanská hlídka.

„K místo neštěstí jsme museli k pomoci dostat i příslušníkům zdravotní služby, jelikož po asfaltové cestě příjezd nebyl možný,“ přiblížil Miroslav Dic, zasahující hasič z OR HaZZ Kežmarok.

Zranění byli vážně. Michal jim na místě podlehl. „Policie zahájila trestní stíhání ve věci trestného činu usmrcení, okolnosti případu prověřujeme,“ dodala Ligdayová.