Rockyho želvy stále žijí, Stallone se o ně stará už přes 40 let

Pongo Koloman Moderátor

Kultovní série o úspěšném boxerovi dnes můžeme pomalu počítat do filmů pro pamětníky. Nezměnila život jen představiteli hlavní role, ale i dvěma želvám, které po natáčení našly domov právě u hrdiny filmů.

Americký herec Sylvester Stallone se želv Cuffa a Linka ujal po natáčení filmu Rocky v roce 1976. Obě želvy si dokonce střihly i opáčko v pokračování série z roku 2018, Rocky: Nová výzva. „V Rocky: Nová výzva hraju se svýma původníma parťákama z prvního Rockyho. Cuffem a Linkem, už je jim 44 let!“ podělil se o svou radost Stallone na Instagramu.


V prvním filmu o Rockym se o želvách zmiňuje při rozhovoru s postavou Taliy Shirové, do které se Rocky zamiloval (a přitom zapomněl, že je koupil vlastně právě od ní). Ve filmech si zahrál i další Stalloneho zvířecí společník, bullmastif Butkus.


Psa, který se objevil ve filmech Rocky a Rocky II (z roku 1979), byl Stallone nucen před svým vzestupem na hollywoodský Olymp prodat, protože si již nemohl dovolit ho živit. Pak ale přišel velký úspěch boxerské série a Butkuse mohl znovu vykoupit. Nový majitel si sice řekl o slušnou přirážku (psa zpět prodal za patnáct tisíc dolarů), ale „stál za každou penny“, vysvětlil Stallone


zdroj:https://cnn.iprima.cz