První foto Zdeňka (54), který má na svědomí 11 Právě tento muž prý rozlil a zapálil hořlavinu v bytě v Bohumíně

Rádio G6 - Admin
Zdeněk K. má zřejmě na svědomí požár v Bohumíně, který si vyžádal 11 životů.
• FOTO: Foto INT

 

Obrovská tragédie v Bohumíně, v sobotu odpoledne hořel byt v 11. patře panelového domu. Požár byl založen úmyslně. Z bytu poté vyskočilo 5 lidí. Podle hasičů zemřelo celkem 11 osob, z toho 3 děti. Jde o nejtragičtější požár bytového domu od roku 1989.

 

[tabs]

[tab title=video_1]
[/tab]   [tab title=video_2] [/tab]

[tab title=video_3 ] [/tab]

[/tabs]

polar.cz

 

Právě tento muž, pan Zdeněk K. (54) prý rozlil a zapálil hořlavinu v bytě v Bohumíně na Karvinsku. Tragický požár si vyžádal 11 životů a několik zranění. V bytě, který vzplál, žil syn útočníka Lukáš K. (†30) s rodinou. Také ten zde našel smrt společně se svým synem a dalšími devíti lidmi.

„On měl polít něčím dveře a zapálit vchod, aby se nikdo nedostal z bytu ven. Proto někteří uhořeli a jiní skákali z okna, nemohli vyjít ven živí, nedal jim šanci, a ještě se k tomu venku hrdě hlásil!“ řekla jedna ze sousedek s tím, že rodina se často dohadovala a měla spory, nikdo prý ale netušil, že to může skončit tak tragicky.

Paní Šípková navíc údajně viděla zatýkání podezřelého muže. Policistům se prý ihned přiznal, a to dokonce s ledovým klidem. „Zatkli pána a ptali se ho, jestli on to zapálil, a on jim řekl úplně klidný: ‚Ano, zapálil‘,“ vypověděla otřeseně.

To, že požár vznikl kvůli rodinným neshodám naznačil také místostarosta Bohumína Igor Bruzl. „Mělo se tam jednat o nějakou oslavu, na kterou zřejmě přišel i host, který tam asi nebyl zván, a ten se k tomu postavil, jak se k tomu postavil, je to šílené,“ řekl ČT. Dodal také, že v bytě měla žít tříčlenná rodina s asi osmiletým chlapcem. U domu už vzniklo pietní místo a lidé sem přišli zapálit svíčky za tragicky zesnulé oběti požáru. Nelidský způsob, jakým sešly ze světa, má mít na svědomí právě Zdeněk.

zdroj:  blesk.cz