Příliš drahý prezident. Na výlet do Číny chce Zeman od státu devět milionů

Rádio G6 - Admin

Výdaje Prezidentské kanceláře jsou každoročně v řádu stovek milionů korun, například letos bude stát prezident a jeho aparát daňové poplatníky téměř 400 milionů korun. Přesto pravidelně překvapuje tím, co vše si Zeman sám neplatí a požaduje další peníze navíc. Například jeho výlety do krajů platí krajské pokladny, každá taková návštěva vyjde kraj na několik stovek tisíc. Server Seznam zprávy nyní zjistil, že stát vydá další miliony za cestu Zemana do Číny, kde byl naposledy zhruba před půl rokem.

V  roce 2018 stála stát jeho cesta do Číny něco přes pět milionů korun. Nyní požaduje od vlády téměř devět milionů. V částce nejsou zahrnuty náklady na leteckou přepravu, kterou rovněž hradí Česká republika. Na zemanův výlet do Číny se tak opět složí několik ministerstev.

Je zarážející, proč prý náklady za půl roku vzrostly z pěti a půl na téměř devět milionů. Hrad to vysvětluje početnou delegací a přípravou večírku na ambasádě. Aktivity a silnou vazbu na Čínu Zemanovi vyčítají právě jeho kritici, kteří se nebojí používat i silné slovo kolaborace. Totalitní komunistická čína je agresivní vůči svý sousedům a brutální vůči obyvatelům. Odborníci varují před silným potlačováním lidských práv v této zemi.

Zeman s sebou do Číny veze delegaci podnikatelů a politiků, za které budou daňoví poplatníci platit ubytování cestu, stravu, atd.. Zarážející. Absolutně nepochopitelné pak je, proč mají daňoví poplatní i platit večírek na ambasádě kdesi v Číně. Pokud Zeman jede po půl roce opět do Číny, pak by měl být hostem Číňanů a rozhodně by neměl vymýšlet večírky na ambasádě.

Zeman je příliš drahým prezidentem. Jeho panování doprovází neuvěřitelná finanční drzost. Například rozpočet Kanceláře prezidenta si v roce 2017 dovolil překročit o 84 milionů korun. Nestalo se vůbec nic. Teď si za miliony od daňových poplatníků veze spřátelené velkopodnikatele do Číny, aby si tam udělali party. Tyhle papalášské manýry příští snad slušný prezident odbourá velice rychle. S čím ale bude mít více práce, to je pověst České republiky. Tu Zeman podupává každým dnem.

 

 

zdroj:  forum24.cz