Policie vyšetřuje rasistický článek o požáru bohumínského paneláku

Rádio G6 - Admin

Policie vyšetřuje rasistický článek o tragickém požáru v Bohumíně na serveru Vlastenecké noviny. Ten uváděl, že oběti i pachatel byli romského původu, a označoval je za škodnou a parazity.

Dehonestující je už titulek „Jedenáct cikánů mínus. Něco uhořelo a něco vyskákalo z oken”. V podobném duchu se nese i text začínající větou „Požár v panelovém domě v Bohumíně ubral jedenáct kusů cikánů z povrchu zemského.”

„Policie už to šetří,” sdělil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).  Policie pak na Twitteru uvedla, že zveřejnění rasistického článku už vyšetřuje.

Autor tvrdí, že oběti i údajný pachatel byli Romové. Bohumínský místostarosta Igor Bruzl (ČSSD) přitom ČTK řekl, že nešlo o příslušníky menšin. Při požáru panelového domu v Bohumíně na Karvinsku zemřelo 11 lidí, včetně několika dětí, a dalších deset je zraněných

„Je to náš dům a naši nájemníci, takže o nich něco víme. Bydleli tam dlouhodobě. Mám informace, že to nejsou sousedské spory, ale vyřizování nějakého spíše rodinného problému. A z drtivé většiny se nebude jednat o žádné etnikum, byli to zástupci majority,” řekl k požáru místostarosta Bruzl.

zdroj:  https://www.novinky.cz