Otřesný případ krutosti: Youtuber týral těhotnou přítelkyni v přímém přenosu. Ta posléze zemřela

Rádio G6 - Admin

Co všechno dokáže člověk udělat pro peníze a pozornost. Případ mladého Youtubera Stase Reeflaye (30), který v přímém přenosu utýral těhotnou přítelkyni, otřásl veřejností. Všemu přihlíželi lační diváci, kteří se neštítili sledovat děsivou scénu a ještě mu za to platili.

Internet má velkou moc a někteří lidé nedokážou odolat vidině snadno vydělaných peněz. Přesně tomu podlehl i ruský Youtuber Stanislav Reshetnikov alias Stas Reeflay, který se rozhodl zahájit živé streamování, které mu sponzorují jeho fanoušci. Při posledním přímém přenosu jeden z diváků projevil zvrácenou touhu sledovat, jak bude mladík týrat přítelkyni Valentinu Grigoryevovou (†28), která byla v raném stádiu těhotenství. Zaplatil mu za to tisíc dolarů (v přepočtu téměř 22 000 českých korun) a Youtuber jeho nabídku přijal, jak informoval americký deník The Sun.

Mladík nemohl v té chvíli racionálně uvažovat, protože kvůli vidině peněz přinutil těhotnou Valentinu, aby se svlékla do spodního prádla a v mrazivém počasí, které se venku pohybovalo pod bodem mrazu, ji zavřel na balkoně. Scénu jejich hádky sledovaly desítky tisíc lidí a je až s podivem, že ve vyhrocené situaci se nikdo ani nesnažil těhotné ženě jakkoli pomoct. Obzvlášť, když byla v požehnaném stavu. Mrazivé venkovní teploty se ale Valentině staly osudnými, protože se dostala do stavu tzv. hypotermie, kdy tělesná teplota klesá pod hranici 35 °C, a dochází k postupnému útlumu vnímání, srdeční arytmii, třesu až bezvědomí.

Stanislav si příliš pozdě uvědomil vážnost celé situace a toho, že jeho přítelkyně s dítětem pod srdcem umírá. Sledující přihlíželi skrze kamery jeho šoku, kdy Valentinu přinesl dovnitř a snažil se ji přimět, aby ho vnímala. „Val, jsi naživu? Zajíčku můj, co je s tebou? Sakra, vypadáš jako bys byla mrtvá. Řekni mi něco, prosím. Miluju tě, probuď se,“ bědoval v živém vysílání před svými diváky, jak uvedl deník The Sun.

Na místo okamžitě přivolal záchrannou službu, ale už bylo pozdě. Záchranáři se marně snažili dívku oživit, byla prohlášena za mrtvou. V té chvíli ještě stále běželo živé vysílání. Stanislava Reshetnikova zadržela policie a hrozí mu až dva roky vězení, pokud se prokáže, že těhotná Valentina zemřela skutečně na podchlazení. „Venku zemře žena a diváci pošlou vrahovi peníze. Tohle musí přestat. Taková videa se vysílají klidně do celého světa, což znamená, že je něco špatně. Dokud se to nevyřeší, je nutná cenzura,“ vyjádřila se feministická aktivistka Liza Lazerson, která bojuje proti týrání žen, jak informoval britský Mirror.

zdroj: https://zivotvcesku.cz