Omámená toluenem plivala po spolucestujících

Zdenek Zoubecek

Kolem desáté hodiny v noci na úterý vyjížděli strážníci na zastávku trolejbusu Zborovská na oznámení o toluenem páchnoucí ženě, která po ostatních cestujících v trolejbuse za neustálého nadávání plive.
Strážníci ihned po vstupu do trolejbusu poznali, že problémová žena je jim dobře známá asociální osoba, vůči které byli již několikrát nuceni zakročit.
Žena při spatření strážníků okamžitě obrátila své vulgární projevy proti nim a i jinak se chovala značně nepatřičně, takže jí strážníci museli z trolejbusu vyvést a pokusit se jí uklidnit venku. Vzhledem k ženině stavu byl však problém jí i jen udržet na místě.
„Žena byla agresivní, měla tendence utíkat a chovala se velmi nepředvídatelně. Ohrožovala svůj život a zdraví například tím, že se rozběhla do vozovky mezi projíždějící vozidla. Naštěstí byli strážníci duchapřítomní, ženu zachytili a odvedla ji bezpečně zpět na chodník,“ popsala tisková mluvčí strážníků.
Strážníci ženu umístili na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění a protože znevážila postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci a ve stavu zjevně pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky vstoupila a zdržovala se na místě, kde je to zakázáno, bude se ze svého chování zodpovídat před přestupkovou komisí na ÚMO Plzeň 3.
Z dalšího přestupku se pak bude zodpovídat kvůli nerespektování povinnosti uložené mimořádným opatřením k ochraně zdraví fyzických osob při epidemii. V trolejbuse totiž cestovala bez zakrytí dýchacích cest, plivala po okolí a spolucestující ohrozila na zdraví. Strážníci celou věc oznámili na Krajskou hygienickou stanici.

 

 

Zdroj/foto:https://www.krimi-plzen.cz/