Nepodceňujte časté močení a inkontinenci. Jde o jeden z prvních příznaků mrtvice nebo demence

Rádio G6 - Admin

Časté odbíhání na toaletu nemusí hned znamenat závažnou chorobu. Nejspíš se jedná o obyčejné prochladnutí. Jestliže vás ale příznaky trápí déle a močení vám způsobuje nepříjemné obtíže, nesnažte se tento jev přehlížet. Tělo může signalizovat demenci, mrtvici, roztroušenou sklerózu a další onemocnění.

Příznaky inkontinence

Možná se v noci budíte s nepříjemnými pocity v podbřišku, které vám oznamují, že byste se měli jít vymočit. Na toaletě ale zjišťujete, že potřeba nebyla tak akutní a ve skutečnosti jde jen o nepříjemný pocit plného močového měchýře.

Podobné příznaky se objevují i během dne, a pokud trápí i vás, je vhodné je začít řešit včas. Na vině může být zbytnělá prostata, oslabení svalů nebo bakterie tvořící zánět, které se dostaly do močových cest.

Doprovodný jev závažných onemocnění

Mezi příčiny lékaři řadí ale i další viníky. Jedním z nich je přicházející nebo již prodělaná mrtvice, Parkinsonova choroba nebo také roztroušená skleróza.

Když se ke slovu hlásí mozková mrtvice, poškozuje nervy, jenž ovládají močový měchýř. Kvůli tomu pacient nemůže močení ovládat a přicházejí nepříjemné příznaky.

Pokud tedy kromě častého močení a nepříjemného pocitu v podbřišku pociťujete i další zdravotní obtíže, raději se svěřte do rukou lékařů, kteří vás zdravotní stav prověří a vyhodnotí.

Problémy s močením způsobuje i demence

Demence nemusí přicházet jen ve stáří. Postiženy jsou kognitivní funkce, pacient často zapomíná, je neklidný, špatně vnímá a v horších případech neví, kde se právě nachází. I pro takové onemocnění je charakteristická inkontinence a problémy s močovým měchýřem.

Jestliže podobné příznaky zpozorujete u sebe nebo u někoho ve svém okolí, přistupte k léčbě včas, jelikož prevence je v tuto chvíli zbytečná. Pomoci může i přírodní léčba, ale ve chvíli onemocnění je nutné o něj pečovat přednostně.                                                                                                                                                                                                                                        zdroj:https://www.aazdravi.cz