Domácí metody babiček pomohou s puklinami na popraskaných patách

Rádio G6 - Admin

Vysušené a popraskané paty jsou jednak neestetické a jednak velmi nepříjemné. Pokud se pukliny zvětší a prohloubí, umí zatraceně bolet. Bohužel však je tento stav u mnoha žen i mužů běžný. Čím více času stráví na nohou v uzavřené obuvi, tím větší pravděpodobnost, že nezůstanete tímto problémem nedotčeni. Existuje ale jednoduché řešení, jak se popraskaných a vysušených pat zbavit. Pokud se jim budete tu a tam pár minut věnovat, budete mít nožky zase jako nové.

 

Své vysušené paty mnoho lidí neřeší. Je to ale hloupost, protože bolavé paty pak způsobují nepohodlí, kvůli kterému máme tendenci si různě ulevovat a tím zatěžujeme celou naši kostru a vazivový systém. Řešení popraskaných pat z pultů obchodů, z pedikérského salónu či kožního lékaře sice fungují, ale jsou na dlouhé lokte a často také docela drahé. Naštěstí ale existuje osvědčená metoda, která zmírňuje bolest a hydratuje a regeneruje zuboženou pokožku vašich nohou. Tato metoda se skládá ze tří jednoduchých kroků, které vám nyní popíšeme.

 

Krok 1: Koupel nohou

Nejprve je zapotřebí pokožku nohou změkčit a uvolnit, aby byla schopná vstřebat léčivé látky, které se jí chystáme dodat. Ztvrdlou pokožkou by totiž vůbec nic neprošlo.

 

Připravte si dostatečně velký lavor s teplou vodou a přidejte do něho dvě polévkové lžíce jedlé sody a stejné množství běžné kuchyňské soli. Samozřejmě, pokud máte doma nějakou bylinkovou sůl, můžete využít i tu. Ta kuchyňská ale stačí. Nechte nohy namáčet 15 minut a poté pemzou jemně obruste ztvrdlou pokožku. Pak nohy osušte ručníkem.

 

Krok 2: Masáž

Do misky nalijte dvě polévkové lžíce olivového, mandlového či ricinového oleje a přidejte k němu lžíci cukru. Směs lehce promíchejte a naneste ji na chodidlo. Třete kůži touto směsí asi 5 minut a pak je opláchněte čistou vodou.

 

Krok 3: Hydratace

Vezměte čistou misku, dejte do ní dvě polévkové lžíce oleje a trochu parafínu nebo vosku. Nejlepší je samozřejmě ten včelí, který má sám o sobě léčivé vlastnosti. Dejte misku do mikrovlnné trouby nebo do vodní lázně na kamna, aby se vosk rozehřál. Nechte ho trochu vychladnout, abyste se nespálili a směs vmasírujte do nohou. Pak vplujte do měkkých, nejlépe vlněných ponožek a jděte spát. Směs bude přes noc působit a ráno zjistíte, že je vaše pokožka nohou jako znovuzrozená.

 

zdroj: https://lepsija.cz