Příznaky, že se ve vašem těle nachází krevní sraženina, kterou je potřeba ihned řešit

Mnoho lidí bojuje každý den s většími či menšími bolestmi, které mohou být způsobeny krevními sraženinami, jinak známými jako hluboká žilní trombóza. Jakmile se v těle objeví krevní sraženina, tělo vám o tom dá rozhodně vědět projevy, které není radno ignorovat. Zde jsou příznaky naznačující výskyt krevní sraženiny.

Oteklé nohy

Pokud vaše nohy otékají zcela bezdůvodně, měli byste zvážit riziko krevní sraženiny. Otoky bez zjevných příčin nikdy nesvědčí nic dobrého.

Bolest rukou nebo nohou

Tento příznak je často zmatečný pro lidi, kteří trpí bolestmi svalů nebo svalovou horečkou. Jakmile začnete pociťovat nevysvětlitelnou bolest v noze nebo ruce a vaše kůže začne být horká a zbarvená, raději zajděte za svým lékařem.

Červené pruhy na noze

Pokud máte na nohách silné červené pruhy citlivé na dotek, které jsou navíc doprovázené bolestí, máte co dělat s jedním z příznaků hluboké žilní trombózy.

Bolest na hrudi

Příznaky plicní embolie a srdečního infarktu jsou někdy velice podobné, takže lidé mají tendenci je často zaměňovat. Při srdečním infarktu se objeví náhlá bolest v paži, krku nebo čelisti. U plicní embolie budete mít pocit, jako kdyby vám někdo bodl nůž do srdce. V obou případech je nutné ihned volat sanitku.

Kašel

Pokud nejste nemocní, ale stále více kašlete nebo plivete krev, ihned navštivte lékaře.                                                                                                                                                            zdroj:https://lepsija.cz