Ivan Hriczko “ tohle už musí skončit “ O nás bez nás …

 

Voda pro celou osadu !
Na Ivanovi je vidět že opravdu cítí s našimi bratry a sestry co žijí v takových podmínkách že i jako je obyčejná voda je pro ně luxus prostě nedostupná ! , Situace je tak špatná že jsou nucení pít kontaminovanou vodu kterou podávají i dětem z toho samozřejmě vyplívá že pitím takovou vody nese i své rizika a stým se vystavují riziku nakazí nemocí jako je například žloutenka a mnoho dalších střevních onemocnění , ale hrozí mnoho jiných nebezpečí. Například leptospiróza, dříve zvaná žňová, polní nebo blaťácká horečka. Při posledních záplavách na ni zemřeli čtyři lidé. V zemích kde lidé trpí nedostatkem vody není nic neobvyklého že děti umírají na právě nemoci z vody která je kontaminovaná ale my se vrátíme na slovensko kde si myslím že je vody dostatek nebo ne ? nebo jen pro někoho ? Jak pan Ivan Hriczko říká Romové jsou izolovaný neznají svoje práva neví co se děje některý ani z osady nechodí , Poukazuje že žádná pomoc nepřichází .

 

Pomoc z obce
Rasizmu je tom oborský a vyprávění pokračuje a zaráží mě další věta a to že pan Starosta postavil stan pro lidi co nemají kde bydlet po požáru … prý žádná budova není k dispozici říká starost no já osobně nevěřím že by se nenašlo žádné řešení … “ aha já zapomněl ono se jedná o Romy možná by se našlo když by se jednalo o někoho z majority “ samozřejmě v uvozovkách neznám přímo tu situaci ani pana starost budeme mu věřit že opravdu jiná možnost není .
Říkám si teď sedí doma v krbu mi praská dřevo a při pohodu z okna na teploměr si uvědomuji jak to musí byt šílené bydlet ve stanu v takovém počasí … Jak tam mají přežít v takové zimě .

 

Pomoc a miliony pro Romy
Lidé i na úkor nedostatku vody se snaží aby žili v čistotě děti podle slov Ivana byli čisté slušné , Předsudky že žijí ve špíně smrdí vyvrací právě ve videu .
Další věc je že se porušují práva a hned tu je jedné příklad ve videu zaznělo že jedná paní tam bydlí 30 let a starosta ji nechce dát trvale bydliště pan Ivan hovoří o diskriminaci a dodává zákon mu to přikazuje ale pro lidi z osady ale stejné zákony neoplatí jako pro ostatní obyvatele .
Miliony na romskou otázku a pomoc z EU ? Já osobně nikde žádnou pomoc nevidím co ale poslední dobou vidím je že se snaží obyčejní lidi pomáhat není to taková pomoc co je za potřebí ale rozhodně se snaží a co stát ? Nebo organizace co dostali dotace na pomoc ? třeba pomáhají ale nejsou vidět každopádně se ukazuje že peníze nejdou tak kam by měli nebo aspoň ne tolik co by byl,o potřeba.

 

Výzva k sjednocení
Ivan Hriczko vyzívá k sjednocení všech Romů , Sám nedokážu všem pomoc dalším nádechu říká že už toho má dost … je třeba si dávat pozor na lidi co chtěj jen na situaci profitovat nebo zneužít . Kdo z nás si nevšiml že romská otázka se vždy vytáhne před volbami nebo když někomu prospěje aby obratli pozornost od něčeho jiného no ? Je to zajímavý jev ale po volbách je ticho a bohužel se situace nemění zůstává stejná takže Romové trpí dal v bídě a když už se má dostat nějaké pomoci třeba finanční záhadně peníze zmizí kde jsou nebo kam se investovali nikdo neví .

 

Emotivní vyjádřeni
Ivan Hriczko poukazuje na opravdu vážnou situaci kdy opravu lidi z osad nemají základní potřeby pro život a jak správně podotýká kdo by měl vědět víc o lidech a pomoci než člověk co mezením je … Člověk co sedí v kanceláři a někdy nebil v žádné osadě těžko dokáže pochopit situaci Romů co v ní žijí , Když je člověk sytí má domov a zázemí tak si těžko dokáže představit člověka který má hlad nemá kde spát a ani tu obyčejnou vodu nemá . A aby toho nebylo málo každým dnem je silnější extremistická strana , Ivan správně pochopil že se musí Romové spojit přímo na Slovensku spojit .

 

Europarlament
Na Slovensku vzniká tolika romských stran že není možné aby měli šanci uspět co aktuálně vím momentálně vznikli 5 nebo dokonce 6 ano opravu tolika počítáte ? Kolik je Romů na Slovensku jestli mají šanci uspět všichni nepočítejte nemají a bohužel si to spousta neuvědomuje co je vede k tomu aby zakládaly další strany nevím u ostatních jen vím proč jí zakládá pán Hriczko che pomoc Romům co žijí v chudobě já myslím že reálně by měli šanci dvě a to je strana , Strana tolerancie a spolunažívania pana František Tanka a Pravě nově vznikající strana pana Ivana Hriczka . Co se mi podařilo zjistit strana pana Františka Tanka není romská a ani nemá ve svých stanovách žádnou informaci že by se měla zaměřovat na menšiny , takže to romská strana asi nebude každopádně podporu Romů má a to díky panu Františku Tankovy on Rom je a dost pro Romy udělal jako aktivista a asi všichni myslí že to romská strana je tak jako sem si myslel já no tak či tak to je v danou chvíli nepodstatné důležité je vzájemná tolerance a podpora . A další strany doufám že uvidí live nebo bodou číst tohle co píši a trošku se zamyslí .Přeci jde o stejnou věc a zamyslí se nad tím že v jednotě je síla a řeknou si přece není důležité jak se moje strana jmenuje nebo kdo jí vede využijme šanci co máme jde nám všem přece o jednu věc a to je pomoc našim lidem nebo ne ? já myslím že ano …

 

Výzva
Bratři a Sestry co jste na Slovensku zkuste se zamyslet je můj problém konkurenční strana ? Nebo máme jiný problém a teď neumluvím jen o naších Romech co žijí v katastrofických podmínkách ,Co rasizmus ? Pomalu ale jistě se boží ještě horší nebezpečí jaké dokážete si představit že by se vám mohl stát že by jste měli třeba prezidenta který je rasista ?co sleduji tak to se vám muže stát a jak pak budete bojovat když nebudete mít své zástupce na těch správních místech ? Kdo se vás zastane když tam nikdo nebude, dostane se pomoci lidem v osadách já myslím že ne co sleduji jsou tu reálné šance že můžete uspět ale jen když se spojíte a ukážete lidem že se dokážete domluvit a lidi vás podpoří při tolika stranách jsou lidi zmatené ani neví kolho volat to je můj názor .

Výhoda co jiní neměli a my máme
Přeci máme jednu výhodu a to je informace jaké ? Přece nejsme jediná menšina vezmeme si příklad z USA tam se to už řešilo vezmeme si z nich příklad a pojďme se všichni spojit ať jsme jednotný ne se Podrážet pomlouvat hádat se házet si klacky pod nohy .

 

Závěr

Čekal jsem dlouho až uvidím přesně nějakou live co teď vidím jde o to že když koukám na live na facebooku bud vás přesvědčí nebo ne konečně se Ivan Hriczko trošku rozčílil a projevil a jsem rád že jsem ho hned ze začátku odhadl správně je vidět že mu jde o pomoc potřebným a to se v dnešní době cenní já osobně ho podpořím když budu mít možnost a pro lidi co budou psát že naše rádio propaguje a dává jen prostor jen jemu zeptejte se nejdříve i ostatních nemám stím problém každého podpořit kdo stojí za zmínku nebo dělá něco co stojí za to .

 

Paulus Paul / Rádio G6