Dvě třetiny Čechů na internetu mají jasno: Romové jsou zvýhodňováni

Rádio G6 - Admin

Národnostní menšiny mají alespoň v některých případech lepší podmínky než ostatní. To se domnívá polovina Čechů aktivních na internetu. Každý pátý Čech se pak domnívá, že to platí bezvýhradně. Jde o výsledky průzkumu agentury Nielsen Admosphere, jež přinesl server iDnes.cz.

 

Podle průzkumu je nejvíce zvýhodňovaná romská menšina. Výhody má podle 63 procent Čechů, kteří byli dotazováni na internetu. Dvanáct procent lidí si pak myslí, že zvýhodňovaná je arabská menšina. Opačného názoru je 14 procent dotázaných.

 

Skutečnost, že problematika rasismu se Česka netýká, pak vnímá jen každý desátý dotazovaný. Naopak 51 procent Čechů si myslí, že národnostní menšiny mají víceméně rovné podmínky. Jen zhruba jeden z deseti dotázaných podotýká, že národnostní menšiny mají horší podmínky než ostatní.

 

Zajímavá je také skutečnost, jak odpovídali muži a ženy. 45 procent mužů se totiž domnívá, že rasismus v Česku je řešen adekvátně – oproti tomu si to myslí „jen“ 27 procent žen. To, že se problematika rasismu naší země netýká, si také myslí více mužů – 14 procent (a jen 6 procent žen).

 

zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz