Romové jsou čeští Židé. Máme je za podlidi. Také mě okradli, ale to jsou pudy! Nechme toho, jinak bude zle, píše mluvčí Českých elfů

Rádio G6 - Admin

Publicista Vít Kučík má za to, že čeští Romové jsou ve stejném postavení, jako čeští Židé. Stejně jako Židé, byli i Romové vražděni v koncentračních táborech. Ale zatímco k Židům cítíme jistý respekt za to, co dokázali překonat, k Romům podobný respekt bohužel necítíme a prý se na ně stále tak trochu díváme jako na podlidi. A to se musí změnit.

Slovní bitva o vepřín v Letech u Písku, která se v Česku vedla přes dvacet let, ukazuje, že romský holocaust Češi, Moravané a Slezané vytěsnili z mysli. Kdyby to nebyla pravda, vepřín stojící na místě tábora, kde za druhé světové války trpělo mnoho Romů, by už dávno nestál.

„Důvodem je snad alibistická možnost výmluvy – zatímco do vyhlazení Židů byli zapojeni přímo či nepřímo téměř všichni (Němci byli strůjci, jimi podmaněné kolaborantské režimy vypravovaly vlaky, Spojenci nevěděli a nebombardovali ač mohli vědět a bombardovat, USA vrátily lodi s židovskými žadateli o azyl, Švýcarsko nedávalo všem víza a leckdy mlčky nevracelo zlato židovských obětí, atd.), případ vyhlazení českých Romů je taková malá domácí záležitost, u které jsme mohli omluvně zvednout ruce „to mi nic – to všechno oni!“ A případ zamést pod koberec, stejně jako divoký odsun sudetských Němců, při kterém jich také pár tisíc zahynulo, zhasnout a zavřít dveře na zámek národního tabu. Když se o tom nebude mluvit, nehrozí riziko, že začnou vycházet na světlo podivné informace, jako třeba jak ochotně jsme nacistům Cikány udávali, pomáhali s jejich ostrahou v lágrech, nebo kolik Němek jsme při odsunu znásilnili, a jejich mužů zmučili či zabili,“ napsal Kučík na sociální síti Facebook.

Zatímco Němci se po válce vyrovnávali s tím, co po válce napáchali, u Čechů k tomuto vyrovnání nedošlo. A to je podle Kučíka důvod, proč občas hledíme na Romy jako na „podlidi“.

„Proto si dovolujeme ten nehorázný luxus Romy instinktivně považovat za podlidi, ‚kteří jsou nepřizpůsobiví a nechtějí makat, to je přeci každému jasné, že?!‘,“ napsal Kučík doslova

Před druhou světovou válkou řada lidí považovala Židy za hrabivce, kteří se neživí poctivě. Dnes už se na ně takto nedíváme. Ale na Romy se podle Kučíka díváme tak, jako před válkou. Považujeme je za zevlouny, kterým se nechce moc pracovat. To raději ukradnou několik autorádií. Tak to alespoň vnímá řada Čechů. A to se musí změnit.

„Je jasné, že dokud v sobě civilizovaně nezkrotíme tento druh pudů a instinktů, dokud připustíme plošné vnímání nějaké skupiny jako untermenschen, ‚co nemaj geny na práci a jen žijou z práce slušnejch lidi, proto je třeba se těch parazitů zbavit‘, bude příště na řadě někdo jiný,“ varoval Kučík.

 

zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz