Chirurg prozradil trik, díky kterému se vám při nošení roušky nezamlží brýle

Rádio G6 - Admin

Zamlžené brýle kvůli roušce trápí mnoho mužů i žen. Přípravky, které jsou k tomu určeny, nezabírají. Co s tím? Zkuste trik neurochirurga, který ho na sále, kde pracuje výhradně s rouškou, používá už roky. Nyní se o něj podělil na svém Twitteru a je naprosto jednoduchý.

Roušky už jsou nějakou dobu součástí našich každodenních outfitů. Ačkoliv se v nich občas můžeme cítit trochu nekomfortně, budeme to s nimi zkrátka ještě nějakou dobu muset vydržet. Nejvíce s nimi bojují ti, kteří nosí brýle. Ty se jim totiž zamlžují a často díky tomu nic nevidí. O to horší je to v zimě, když se člověk pochybuje mezi vytopenými místnostmi či dopravními prostředky a venkem.

Neurochirurg Dr. Daniel M. Heiferman však nedávno na svém Twitteru zveřejnil skvělý trik, díky kterým se mu brýle mlžit přestaly. Nenosí sice dioptrické brýle, ale zato často nosí chirurgické lupy a brýle se zvětšovacími skly, bez nichž se neobejde na operačním stále. Proti zamlžování sklíček už takto bojuje roky.

Tento trik je naprosto jednoduchý a spočívá v tom, že si roušku na nose přelepíte látkovou náplastí. Ta otvor pod brýlemi utěsní. Navíc se mu nos prý s tímto druhem náplasti neodírá, na rozdíl od jiných druhů.

 

zdroj: https://zena-in.cz