Zuzanka (15): Profesor hudby mi dělal něco příšerného. Matka mi nevěřila a rozpoutala peklo

Zuzanka se už od mladého věku věnovala hudbě. Hrála na klavír a na zobcovou flétnu, chtěla se proslavit ve světě umění. Jenomže její profesor hudby měl při jejích hodinách požadavky, které překročily hranice zákona.

Půl roku muž Zuzanku zneužíval. Dívka trpěla, a až poté, co otěhotněla, její rodina konečně začala jednat. Ovšem jinak, než by se dalo čekat.

Doma jí nikdo nevěřil

Otec Zuzanku vídal sotva pár hodin denně. Když se s ním snažila mluvit o tom, co s šedesátiletým učitelem hudby prožívá, obvykle změnil téma.

Její matka ji zase přesvědčila, že ji muž dokáže dostat na dobrou školu, a neměla by ho tak pomlouvat.

Jenomže dívka otěhotněla ve svých patnácti letech. Teprve tehdy jí všichni uvěřili, co se děje.

Její otec se psychicky zhroutil. Matka prohlásila, že jí doma s dítětem nechce.

A tak skončila Zuzanka na vlastní žádost v Klokánku. I když neměla tušení, co všechno to obnáší, rozhodla se, že si chce dítě nechat.

A tety jí tak začaly připravovat na průběh těhotenství.

Postará se o ně babička

Klokánku se brzy podařilo najít babičku, která si Zuzanku s radostí vzala do péče. Prý holčičku rozhodně nenechá umístit do dětského domova.

Babička navíc souhlasila s tím, že se postará o miminko, až se narodí. Žije prý stejně sama, nemá tak problém vychovávat pravnuka či pravnučku, zatímco bude Zuzanka studovat.

Brzy se ukázalo, že babička pomůže nejen Zuzance a jejímu dítěti. Pod svou střechu přijala také psychicky nemocného tatínka Zuzanky s nadějí, že se muž dá do pořádku a o svou rodinu se postará.

Jen matka se už o Zuzanku nikdy nezajímala. I tak má ale dospívající dívka kolem sebe lidi, na kterých jí záleží a kteří ji milují.

Na to, čím si v životě prošla, má vlastně docela štěstí.

Fotografie jsou z důvodu citlivosti údajů pouze ilustrační, jméno bylo pozměněno.

Autor: Redakce ve spolupráci s Fondem ohrožených dětí – zřizovatelem zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek

Takových příběhů je v Klokánku mnoho. Fond ohrožených dětí ve svých 15 zařízeních Klokánek pečuje o více jak 200 dětí. Děti přijímáme v jakoukoliv denní hodinu. Vzhledem k tomu, že děti nemůžeme při příjmu testovat a nelze jim zakázat návštěvy, dostávají se naši zaměstnanci do ohrožení života.

Chtěla bych poděkovat všem, kteří chápou naši těžkou situaci obzvlášť v této době a pomáhají nám pečovat o děti, které pomoc potřebují. Velký dík si zaslouží i naše tety a strýcové.

Děkujeme rovněž za všechny darované ochranné prostředky od soukromých firem a veřejnosti, které nám velmi chyběly z důvodu absence podpory státu. Pomohou nám chránit naše děti a zaměstnance.

S přáním pevného zdraví Hanka Kupková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí.

Pomoci můžete i VY. Klokánkům pro rok 2020 chybí 30 % finančních prostředků na běžný provoz. Číslo sbírkového účtu: 3055103/0300 – možnost online platby na webových stránkách. Za každý dar děkujeme.

zdroj: https://www.onlyu.cz