Žena se čtyřma nohama působila na lidi děsivě. Ani po smrti ji nenechali na pokoji

Mili Milada

Její rodiče dali život dalším sedmi dětem. Ty se všechny narodily naprosto normální a bez jakýchkoli tělesných postižení. Jenže potom přišla na svět Josephine – dívka se čtyřma nohama.

Mnoho lidí považovalo holčičku za prokletou, rodina se z počátku bála o její zdraví. Ukázalo se ale, že kromě toho, že má Josephine dva páry nohou a dvoje pohlavní orgány, její zdraví není ničím ohroženo a může žít normální život.


Na životě ji nic neohrožovalo

Po dívčině narození samozřejmě rodiče kontaktovali mnoho lékařů, aby se ujistili, že bude vše v pořádku. Nikdo ale nepřišel na nic, co by mělo dívku nějak omezovat. Podle všeho mohla žít od narození spokojený život jako každá jiná.

Jeden pár nohou sloužil dívce k pohybu. Druhý byl svalově ochablý a nemohla ho využívat tak, jako běžné nohy. Ani to ale ničemu nevadilo, jediné omezení, které Josephine měla, bylo to, jak děsivě působila na své okolí.


Vydělávala peníze jako pouliční umělkyně. Později si vzala váženého doktora

Josephinin otec brzy přišel na to, že dívka by mohla pro rodinu získat hodně peněz. Už ve věku třinácti let s ní tak začal cestovat po různých koutech světa, kde Josephine vystupovala. Rodina si tak přišla na velké finance.

V devatenácti letech se dívka vdala za uznávaného doktora Clintona Bicknella. To mnohé překvapilo, protože nikdo nevěřil, že by si někdo takový našel životního partnera.

Josephine ale všechny překvapila, a navíc svému muži porodila pět zdravých dětí. Tři z nich pomocí pravých pohlavních orgánů, zbylé dvě pomocí těch levých. Ani jedno z dětí neneslo po porodu jakékoli známky postižení.


Zemřela na streptokokovou infekci

Dnes by se jednoduše vyléčila pomocí antibiotik. Její tělesný stav byl velmi dobrý. Jenomže v tehdejší době ještě obyčejný streptokok znamenal opravdu velké problémy.

6. května roku 1928 zemřela čtyřnohá žena na zánět kůže, který dostala kvůli dnes již lehce léčitelné bakterii. Rodina po smrti dostala několik finančních nabídek na mrtvé tělo Josephine.


Všechny ale odmítla a hrob pečlivě dlouhý čas hlídala, aby nedošlo k jeho vyloupení. Podle mnohých lékařů se mohla Josephine dožít i přes své postižení velmi vysokého věku, nebýt infekce.

Autor: Šárka Cvrkalová

Zdroj:https://www.onlyu.cz/