Zeman si prosadil svou. Oslavy na Hradě budou, oznámil po schůzce Babiš

Rádio G6 - Admin

Prezident Miloš Zeman v úterý přijal na zámku v Lánech předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) a vicepremiéra Jana Hamáčka. Politici se dohodli na tom, že předávání státních vyznamenání 28. října ve Vladislavském sále Pražského hradu se konat bude, ovšem pouze za účasti prezidenta a vyznamenaných.

Hlava státu hodlá uspořádat na Hradě oslavy státního svátku 28. října navzdory opatřením, která zakazují shromáždění více než šesti osob. Zrušení ceremoniálu by Zeman považoval za „neúctu a zbabělost”.

Premiér Babiš po jednání uvedl, že poslední slovo bude mít hygiena, ale s prezidentem se dohodli, že předání vyznamenání proběhne bez politiků a dalších hostů. Jasno by mělo být do konce týdne.

Zeman by měl rovněž vystoupit s projevem. Detaily bude řešit Hrad.

Nový šéf ÚOHS z výběrového řízení

Babiš rovněž oznámil, že nový předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) by měl vzejít z výběrového řízení. Petr Rafaj v prosinci skončí.

Babiš s Hamáčkem přijeli za prezidentem ve dvě hodiny odpoledne, následně by měl Zeman přijmout ještě ministryni financí Alenu Schillerovou.

Premiér a vicepremiér přednesli prezidentovi důvody, proč se vláda rozhodla přistoupit k dalším restrikcím. Kromě uzavření škol a stravovacích zařízení omezila i možnosti shromažďovaní na nejvýše šest osob. Platit začne rovněž zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti.


                Zeman se již dříve nechal slyšet, že je proti lockdownu, který si ekonomika nemůže dovolit, ale přitom se zároveň vyslovil pro to, aby opatření byla s ohledem na situaci drakonická.                                       zdroj:https://www.novinky.cz