Zeman kupuje pozemek v Lánech. Chce tam postavit rodinný dům

Rádio G6 - Admin
Prezident Zeman si pořídil pozemek nedaleko od Lánského zámku. Parcela ho měla stát okolo 2.5 milionu korun. Prezident hledá místo, kde bude po skončení svého mandátu bydlet s ženou Ivanou. Na místě jsou podle portálu Aktuálně.cz už připraveny přípojky sítí pro budoucí stavbu domu, do něhož by se prezident měl po skončení svého mandátu nastěhovat.
Zámek Lány. Veřejnosti je přístupný jen kostel a v sezoně zámecký park.

Zámek Lány. Veřejnosti je přístupný jen kostel a v sezoně zámecký park. | foto: MAFRA

Lány leží ve Středočeském kraji asi 35 kilometrů západně od Prahy. Kromě prezidentského letního sídla a obory se v obci nachází i hrob Tomáše Garrigua Masaryka, jeho jezdecká socha nebo zbytky původní koněspřežné dráhy.

Pozemek je v nové zástavbě na západním okraji obce. Z jedné strany ho ohraničuje svah, na jehož vrcholu je silnice. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček nepotvrdil, že se Zeman plánuje v budoucnu v Lánech zabydlet: „Jde o soukromou záležitost, tudíž z mé strany nezazní žádné vyjádření,“ řekl serveru.

Prezidentovi budoucí sousedé se novince diví. „Včera jsem to slyšela, ale nevěřím tomu. Že by chtěl zrovna pozemek tady pod silnicí? Tomu se mi nechce věřit,“ říká postarší žena, která bydlí nedaleko. „Budeme k němu chodit na kafe,“ říká s nadsázkou její známá.

Ve druhém kole prezidentských voleb v roce 2018 v Lánech Zeman dostal 43 procent, obyvatelé a případní budoucí sousedi, tak upřednostňovali spíše Jiřího Drahoše.

Zeman pozemek koupil od majitele síně českého hokeje Josefa Hoška, ten se však k prodeji vyjádřit nechtěl.

„Vždy se budu s láskou vracet do Lánské obory,“ řekl Zeman v roce 2018 při křtu knihy o Lánské oboře. Jeho nové bydliště by od ní bylo vzdálené asi kilometr.

V září řekl prezident po návštěvě Olomouckého kraje, že zvažuje koupi pozemku v obci Mnichovice v okrese Praha-východ. Po skončení mandátu si na něm chtěl postavil bungalov. Jenže z obchodu ale sešlo. Možná i proto, že pozemek patřil ukrajinskému podnikateli Oleksandru Bulyginovi, jak zjistili reportéři serveru Aktuálně.cz.  Bulyginov v Česku obchoduje s chudobou.

Zeman má v současné době trvalé bydliště v pražských Stodůlkách. Vlastní také tvrz v Novém Veselí, kam jezdí na dovolenou.

Autor:

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zeman-lany-dum-bydleni-obchodnik-s-chudobou.A190322_081325_domaci_fort

foto nahledu : Prezident Miloš Zeman během tiskové konference na zámku v Lánech (11. dubna 2016) Autor: Petr TopičMAFRA