Zelenskyj zpronevěřil 400 milionů dolarů z amerických válečných fondů

Rádio G6 - Admin

Ukrajinský prezident Zelenskyj zpronevěřil 400 milionů dolarů z amerických válečných fondů, píše novinář Seymour Hersch. A také píše, že Ukrajina nadále nakupuje naftu od Ruska. Více ve videu.

 

 

Originál videa publikován ZDE: 15. dubna 2023

Přepis:

Tohle vám možná vyrazí dech, mně ne, říkám to odjakživa, protože Ukrajina je nejzkorumpovanější národ v Evropě. Dřív to v západním tisku říkali pořád, a tohle je z února 2015: „Ukrajina je nejzkorumpovanější národ v Evropě.“ Je zkorumpovaná, ale snaží se. K: To slýchávám stále dokola. Zatímco se na východě rozhořívá konflikt a Ruskem, život většiny Ukrajinců je poznamenán korupcí tak endemickou, že se zdálo, že nemocnice jsou zamořené. Může někdo zemi vyčistit?

Tohle je z roku 2022: Nejzkorumpovanější národ v Evropě vydělává každý den miliony kvůli válce na Ukrajině. Cože? Hele, no tak, řekni něco špatného o Rusku. Tohle je od Seymoura Hershe, 12. dubna 2023. Obchodování s nepřítelem. Uprostřed korupce v Kyjevě a jak se americké jednotky shromažďují v ukrajinském pohraničí, má Bidenova vláda nějaký plán na ukončení konfliktu?

Ukrajinská vláda v čele se Zelenskim draze platí z prostředků amerických daňových poplatníků za životně důležitou naftu, která udržuje ukrajinskou armádu v pohybu v její válce s Ruskem. Dobře. Není známo, kolik Zelenského vláda platí za galon paliva, ale Pentagon platil 400 dolarů za galon za přepravu benzinu z přístavu v Pákistánu.

K: Měli přejít na elektriku, protože to je hodně.

J: Dělali to náklaďákem nebo padákem a dělali to do Afghánistánu během tamní desetileté americké války. Když jsme byli v Afghánistánu, utratili jsme několik bilionů za to, co tehdy bylo 400 dolarů za galon paliva. Také se neví, že Zelenskij nakupuje palivo z Ruska.

K: To mě fakt dostalo. Nechápu to…

J: Země, se kterou je s Washingtonem ve válečném stavu. A ukrajinský prezident a mnozí z jeho okolí si odčerpávali nevýslovné miliony z amerických dolarů vyčleněných na platby za naftu.

K: To jsem si myslel, že dělají. Ale to, že ji kupují od Ruska, mě překvapilo.

J: Putin dal Ukrajině slevu? To je super.

K: To je od něj hezké, když jsou ve válce.

J: Počkat, dělá to, aby nás mohl poslat někam.

K: To je ono?

J: To mi řekni…

K: Nebo si říká: bojuju vlastně proti Americe a ne proti Ukrajině. Tak já v tom budu pokračovat, protože mě to nebolí a vás to bolí? Já tomu nerozumím.

J: Já taky ne. Proč by Rusko chtělo prodávat Ukrajině? Jeden z odhadů analytiků Ústřední zpravodajské služby odhaduje zpronevěřené prostředky na 400 milionů dolarů v loňském roce.

K: Z těch 100 miliard to je asi lepší než to, co jsme zpronevěřili tady u nás.

J: Máš pravdu. Jiný expert přirovnal míru korupce v Kyjevě jako blížící se míře války v Afghánistánu, ačkoli z Ukrajiny žádné profesionální auditní zprávy nevycházejí. Vsadím se, že Zelenskij prodal i Oscara Seana Penna. Vsadím se… „Zelenskij kupoval od Rusů zlevněnou naftu,“ jeden znalý americký úředník mi řekl, „A kdo platí za plyn a naftu? My v Americe.

Putin a jeho oligarchové na tom vydělávají miliony.“ Vážně? Bylo mi řečeno, že mnohá ministerstva v Kyjevě se doslova předhánějí v tom, že zakládají nastrčené firmy pro vývozní kontrakty na zbraně a munici se soukromými obchodníky se zbraněmi po celém světě, z nichž všichni poskytují výpalné.

K: Tak proto se tam dostane jen 30 %?

J: Ano, jen 30 % zbraní, které jsme poslali na Ukrajinu, se dostane na bojiště. Zbytek putuje po zbytku světa k teroristům a kdovíco ještě. Otázka korupce byla nastolena přímo u Zelenského při setkání loni v lednu v Kyjevě s ředitelem CIA Williamem Burnsem.

Poselství CIA ukrajinskému prezidentovi bylo, jak mi řekl jeden zpravodajský důstojník, jako z mafiánského filmu z padesátých let. Vysocí generálové a vládní činitelé v Kyjevě byli rozzlobeni tím, co viděli jako chamtivost Zelenského. Ředitel CIA to tedy Zelenskému řekl, protože Zelenskij si bral větší část svých odčerpaných peněz než část, která šla generálům.

K: Musíš se trochu podělit, Volodomyre. Burns také Zelenskému předložil seznam 35 generálů a vysokých úředníků, o jejichž korupci věděla CIA a další členové americké vlády. Burns tedy Zelenskému říká, že všichni zpronevěřují peníze. A co Zelenskij udělá? Na americký nátlak reagoval o 10 dní později tím, že veřejně odvolal 10 nejostentativnějších úředníků ze seznamu a nic víc neudělal. Těch 10, kterých se zbavil, se bezostyšně chlubili penězi.

Jezdili po Kyjevu ve svém novém Mercedesu. To je jako z filmu Mafiáni, když se objeví chlap s Cadillacem a říká: To je dárek pro mámu. K: Dovedeš si představit válku… třeba druhou světovou válku, kde všichni generálové jezdí ve svých luxusních autech?

J: Zelinskij na americký nátlak reagoval o deset dní později tím, že veřejně propustil deset nejostentativnějších úředníků ze seznamu a nic víc neudělal. Těch 10, kterých se zbavil, se bezostyšně chlubilo penězi. Jezdili si ve svých Mercedesech. To vůbec nezní jako mafiánský film z 50. let. To zní spíš jako film Mafiáni z devadesátek.

K: Podle mě se to odehrávalo v 60. letech.

J: Jo, asi máš pravdu, ale mafiánské filmy se natáčely v 80. a 90. letech. Takže tady je ten váš Zelenskij, zkorumpovaný až po uši. Všichni jeho generálové jezdí v Kyjevě v Mercedesech.

K: Takže válka není…

J: Válka je skutečná, lidé jsou zabíjeni.

K: Chci říct, jestli Putin si říká: tady máš naftu, protože na tom vyděláváme peníze. Proč bys prodával naftu Zelenskému?

J: Já nevím. Na tuhle otázku bych musel sehnat někoho jako Scotta Rittera. Proč by Putin prodával naftu Zelenskému?

K: Je to tedy v jejich zájmu udržet… Snažíme se, aby to pokračovalo, aby je to údajně ochromilo? Snaží se to udělat nám Americe?

J: Nevím… tohle mi vrtá hlavou. Ale co víme jistě, je, že tahle válka je podvod a velký kšeft. Kdo to řekl? Přesně tak. Všechny války jsou jenom kšeftem a víme to už asi 100 let. Smedley Butler to napsal ve 30. letech s knihou Válka je kšeft. Skutečné příčiny a důvody války jsou známé jen hrstce lidí. A těm, kteří na tom vydělávají. O tom to je. Zelenskij zná skutečný důvod této války.

K: Když se zamyslíš nad Afghánistánem, teď se ví, kolik peněz se vyhodilo… Myslíš, že se od té doby poučili? Jsou to zase ti stejní šmejdi.

Překlad: David Formánek

 

zdroj: https://otevrisvoumysl.cz