Žádný Floyd, odmítá policie srovnání smrti muže v Teplicích. A zveřejnila nové video

Policie odmítá kritiku kvůli zákroku proti mladíkovi v Teplicích. Ten nereagoval na výzvy policistů, kteří při jeho zadržení použili donucovacích prostředků. Muž po zákroku zemřel následně v sanitce, podle výsledků pitvy to však nebylo kvůli zásahu policistů, nýbrž kvůli drogám, které před tím požil.

 

 

 

Žádný Floyd, ale zdrogovaný recidivista, odmítá paralelu se smrtí Američana George Floyda policie.

Incident se odehrál v sobotu v Dubské ulici v Teplicích. Policisté tam vyjeli kvůli šarvátce dvou mužů, z nichž jeden byl při zásahu agresivní.

Po zpacifikování jej převzali záchranáři, v sanitce ale muž zemřel. Podle předběžné pitevní zprávy však za jeho smrt nenese vinu zákrok policistů, ale množství drog v jeho těle.

 

Muž před zákrokem policie

 

Muž před zákrokem policie

Foto: Policie ČR

 

Přesto lidé na sociálních sítích přirovnávají zásah policistů ke smrti Američana George Floyda.

Tomu dlouhé minuty klečel policista Dereck Chauvin na krku přesto, že muž upozorňoval, že nemůže dýchat. Z jeho vraždy byl Chauvin před soudem usvědčen, nyní čeká na výši trestu.

 

 

 

 

Policisté v Teplicích zaklekli agresivního narkomana, v sanitce zemřel

Policie ale takovou paralelu striktně odmítá. „Žádný ´český Floyd´. Zákrok proti několikanásobnému recidivistovi, který pod vlivem OPL (omamných a psychotropních látek) demoloval auta ve svém okolí a nedbal žádných výzev policistů, proběhl v souladu se zákonem a neměl žádnou souvislost s úmrtím zemřelého. Potvrdila to soudní pitva,” brání se policie na twitteru.

A svá slova dokládá záznamem toho, co zadržení muže předcházelo. Do půli svlečený mladík na něm nejprve leží na zemi a zmítá se. Poté agresivně vystartuje proti kolegovi, který se střetu vyhne. Muž poté pěstí bije do zaparkovaného auta.

 

[zdroj: https://www.novinky.cz]