Z vraždy čtrnáctiletého chlapce obvinili kriminalisté jeho otce. Syna ubodal, pak vyskočil z okna a těžce se zranil

Zdenek Zoubecek

Z trestného činu vraždy čtrnáctiletého chlapce obvinili policisté jeho šestačtyřicetiletého otce. Hrůzný čin se stal už 15. března v jedné malé obci u Nýrska Na Klatovsku. Až teď ale mohli policisté obvinit podezřelého muže, který se pokusil spáchat sebevraždu a vážně se zranil.

„Krajští kriminalisté zahájili trestní stíhání muže, kterého obvinili z trestného činu vraždy, jehož obětí bylo nezletilé dítě. S ohledem na zdravotní stav podezřelého mohly být v případu realizovány další procesní úkony až v několika posledních dnech. Dnes podala vrchní komisařka odboru obecné kriminality rovněž podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby,“ uvedla v pátek policejní mluvčí Pavla Burešová.

Obviněný muž vychovával po smrti manželky svého syna sám. Nikdo zatím neví, co bylo důvodem jeho vražedného běsnění namířenému proti čtrnáctiletému chlapci, který měl téhož dne narozeniny. Chlapce měl muž nejprve škrtit, pak ho ubodal nožem. Bezprostředně po vraždě vyskočil útočník z okna a vážně se zranil.

„Podezřelého muže, který byl zraněn, převzali do své péče zdravotníci a letecky jej transportovali do nemocničního zařízení,“ informovala krátce po činu o tragédii bez dalších podrobností mluvčí policie Pavla Burešová. Muž byl v kritickém stavu transportován do nemocnice v Plzni.

 

 

 

 

Zdroj/Foto:https://plzenska.drbna.cz