Vlak usmrtil tento týden na území Plzeňského kraje už třetího muže

Zdenek Zoubecek

Smutná série úmrtí osob sražených vlakem v tomto týdnu na území Plzeňského kraje má další pokračování. Vlak srazil dnes před polednem ve Staňkově na Domažlicku muže, který se tam pohyboval v kolejišti. Strojvedoucí už nedokázal srážce zabránit.

„Ve směru od Plzně na hranici se SRN, řídil strojvedoucí vlakovou soupravu. V 11.50 hodin a přibližně 50 metrů od nechráněného železničního přejezdu, se v kolejišti nacházel muž. I přes intenzivní brždění se strojvedoucímu nepodařilo vlak okamžitě zastavit a došlo ke střetu,“ uvedla policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Mrtvým je s největší pravděpodobností jednasedmdesátiletý muž z Domažlicka. Při střetu s vlakem utrpěl zranění neslučitelná se životem. Na místo byl přivolán koroner a u zemřelého byla nařízena soudní pitva. Policisté událost dále prověřují.

V sobotu ráno zpozoroval ležící osobu v kolejišti strojvedoucí vlaku v prostoru vlakového nádraží v Dobřanech na trati ve směru od Klatov na Plzeň. Na situaci reagoval strojvedoucí okamžitým bržděním a vlak zastavil v místě, kde ležel muž bez známek života. Jedná se o osmapadesátiletého muže z obce na jižním Plzeňsku. Policisté teď prověřují, zda ho usmrtila jiná vlaková souprava, jejíž strojvedoucí střet nezaznamenal.

Už ve středu neznámého muže usmrtil vlak na železničním přechodu v Plzni – Koterově. Strojvedoucí vlakové soupravy jedoucí ve směru od Českých Budějovic do Plzně neměl šanci neštěstí zabránit.

 

 

zdroj/foto:https://plzenska.drbna.cz