Vladimir Žirinovskij , Stalin udělal chybu v roce 1945 měl všem zavřít huby živě v Ruské televizi .

Paulus Paul

Plán starosty městské části Praha-Řeporyje Pavla Novotného plán postavit pomník vlasovcům vzbudil v Rusku pozornost.

Nejostřeji proti němu vystoupil Ruský politik Vladimir Žirinovskij předseda nacionalistické Liberálně-demokratické strany . Ten se v pověstném pořadu ruské televize otevřeně vyjádřil,  Mluvil o tom, jak měl Josif Vissarionovič Stalin s námi všemi zatočit. Podle něho by si Češi nedovolili mluvit „o Vlasov“, kdyby v zemi byli stále ruští vojáci. A nezapomněl ani podotknout že jejich stažení z východní Evropy byla chyba měl poslat skutečnou okupační milionovou armádu do Polaska , Maďarska, Česka, Slovenska, Rumunska, Německa. Aby všem zavřel huby, aby všichni dodnes mlčeli a ještě dalších 100 let.
Museli by snášet naši armádu a na Vlasovce by si ani nevzpomněli , Češi ať dělají párky , vaří pivo toť vše .

Reakce publika v ruské televizi mě překvapila na toto slova reagovali potleskem .

Poslední pár dní čtu že Pavel Novotný je “ Rasista“ docela mě to zamrzelo kord u něj ten si to opravdu nezaslouží , kdo poslouchá Romské Rádio G6 ví že na něm občas právě vystupuje Pavel a má velice kladní vztah k Romům a dokonce i romský se učí … Takže dobře vím že on rozhodně není vždy si sním rád pokecám i on se mnou i když je časově dost zaneprázdnění a toho si moc vážím a Vždy se za něj postavím a naše celé romské radio .

Nechci tu vypisovat proč se Pavel rozhodl pro postavení pomníku vlasovcům to on zdůvodnil ve svém prohlášení .

 

 

Vladimir Žirinovskij – Politická kariéra

Do politiky vstoupil roku 1988. O rok později založil Liberální demokratickou stranu Ruska a v březnu 1990 se stal předsedou této strany, jímž je dosud. Od roku 1993 je též poslancem ruské Státní dumy.
Několikrát se neúspěšně pokoušel kandidovat na ruského prezidenta, a to v letech 1991, 1996 a 2000. Vždy ale získal pouze mezi třemi až sedmi procenty hlasů.
Je označován za neofašistu a pravicového extremistu.