V USA funguje očkovací loterie, první milionářkou se stala 22letá Abbigail

Rádio G6 - Admin

V USA se po očkování mohou lidé zapojit do speciální loterie a vyhrát milion dolarů. Takto tam motivují zatím nerozhodnuté nebo váhající lidi, aby se dali očkovat, a zjevně to funguje. Ve státě Ohio za 5 dní stoupla míra proočkovanosti o 28 %. Další dávkou motivace zřejmě bude fakt, že díky loterii už mají v USA první covidovou milionářku. Teprve 22letá Abbigail Bugenske tomu podle New York Times zpočátku ani nemohla uvěřit, guvernér jí s překvapivou zprávou zavolal v době, kdy řídila a jela k rodičům na návštěvu.

Myslela si, že je to jen žert

Krátce po telefonátu jí však přišlo mnoho zpráv od přátel a známých, kteří jí blahopřáli. Do domu rodičů vešla s křikem a byla tak bez sebe, až si chvíli mysleli, že je něco špatně. Pracuje jako inženýrka a díky covidové loterii se jí nyní zcela změní život.

Nápad na loterii funguje kromě Ohia i v dalších státech. Zapojily se Colorado, Maryland, Oregon či Kalifornie, kde mohou vyhrát různé ceny. Další dva miliony lidí, kteří se dají očkovat, dostanou 50dolarovou kreditku, stát také rozdá 16,5 milionu dolarů jako hotovostní výhry (třicet lidí může vyhrát 50 tisíc a deset lidí, které náhodně vylosují, dostanou 1,5 milionu).

Podle New York Times však zájem o vakcíny přímo neroste u lidí, kteří jsou zásadně proti. Bugenske se registrovala jakmile to šlo, dříve, než nějakou loterii vůbec oznámili.

 

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Zdroj: nytimes.com   Náhledový obrázek: TASR/Jakub Kotian