V Sokolově došlo k potyčce mezi místními Romy a skupinou vodáků.

Paulus Paul

V pátek 23. července došlo v odpoledních hodinách poblíž vlakového nádraží v Sokolově k potyčce mezi místními Romy a skupinou vodáků, “dle informací z videa které zveřejnili samy aktéři chvilku po incidentu šlo o skupinku podnapilých lidí kteří napadly chlapce ve věku 14 let a postarší muž kterého bránil toho chlapce před zraněním právě od vodáků co údajně chlapce napadly když okolo nich procházel ! Tuto informaci mluvčího policie nprap. Jakub Kopřiva nepotvrdil … Nicméně tato informace vyvolala na sociálních sítí zděšení a emoce.

 

Z dosavadního prověřování nebylo zjištěno zranění nezletilé ani mladistvé osoby! U skupinky místních obyvatel došlo ke zranění zhruba desítky osob, Na straně vodáků došlo ke zranění u tří osob všem byla poskytnutá lékařská pomoc která byla přivolána na místo incidentu, Žádný z účastníků potyčky nebyl hospitalizován v nemocnici. Nejvážnějším zraněním byla zlomená ruka u dvaapadesátileté ženy ze Sokolova.

 

V živém vysílaní se objevuji věta jako že se dlouho čekalo na policii a že se volalo aspoň desetkrát a hodně se probíralo že “ policie bránila útočníky a na Romy tlačili aby odešli a uklidnili se !
Z nezávislého pohledu se zdálo že spíše bylo prioritou policistů oddělit dvě skupinky osob, aby nedocházelo k dalšímu napadání.

 

Policie se snažíme prostřednictvím výslechů svědků a vyhodnocením kamerových záznamů identifikovat konkrétního pachatele konkrétního protiprávního jednání. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví. Vyhodnocování všech dostupných nahrávek a provádění výslechů svědků, může samozřejmě dojít ke změně či úpravě právní kvalifikace. Takováto právní kvalifikace a následný postup vedoucí k její úpravě či změně, je v takových případech zcela běžný.

 

 

Zeptali jsem se mluvčího policie nprap. Jakub Kopřiva.

 

Jednalo se o rasový podtext ?
Momentálně jsou tito varianty v šetření .

 

Byl někdo zadržený ?
Zadržený nebyl nikdo,byli tam osoby zajištění k podaní vysvětlení .

 

Jaké záznamy vyhodnocujete ?
Vyhodnocujeme kamerové záznamy města Sokolov které jsem si vyžádali ale i videa ze sociálních sítí .

 

Ví se kdo potyčku začal ?
To je ve fázi šetření .

 

Máte nějaké informace o tom že by někdo z policistů řek že nápis na autě je bílí a tak chrání jen bílé ? Respektive že chrání jen bíle ?
„Z mě dosud známých a dostupných informací vztahujících se pátečnímu incidentu, který se odehrál v Sokolově, mohu říci, že sokolovská policie zasáhla velmi rychle, přičemž právě svým rychlým zákrokem předešla vzniku dalších protiprávních jednání a napadení dalších osob. Za Krajské ředitelství policie Karlovarského kraje mohu garantovat, že případu se velmi intenzivně věnujeme a vyvíjíme maximální úsilí k tomu, abychom ustanovili osoby, které fyzicky napadly sokolovské občany. Zároveň se velmi důsledně zabýváme obsahy jednotlivých videí a pokud z nich vzejde najevo, že by některý z policistů porušil interní předpisy, budeme to rovněž velmi důsledně řešit,“ uvedl plk. Mgr. Petr Macháček, ředitel Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje.

 

Celou věcí se intenzivně zabýváme a snažíme se zjistit konkrétního pachatele konkrétního protiprávního jednání. Vzhledem k tomu, že se incidentu zúčastnilo přímo i nepřímo větší množství lidí a ne všechny policie na místě stihla ztotožnit, tak žádáme případné svědky této potyčky, kteří v inkriminovanou dobu místem procházeli či projížděli, a incident si natočili na mobilní telefon či ho mohla zaznamenat palubní kamera v jejich vozidle, aby volali na bezplatnou telefonní linku 158. Informace k tomuto incidentu, které pomohou při vyšetřování, je taktéž možné sdělit policistům na kterémkoliv obvodním oddělení.

 

Upozornění: mluvený projev ve videu obsahuje vulgarity a vyjadřuje násilí.

zdroj: Facebook.cz

 

Zdroj:  https://www.policie.cz / foto: https://www.knoe.com

 

[wpterms id=“34889″]