V Indii propukla nová neznámá nemoc

Rádio G6 - Admin

V indickém městě Eluru došlo k úmrtí jednoho člověka a hospitalizaci více než 500 dalších lidí. Na vině je neznámá nemoc, která nemá nic společného s koronavirem, ale přesto je smrtící.

 

Běžným projevem jsou bolesti hlavy, zvracení a stavy podobné záchvatům epilepsie. Jelikož ale na nemoc zemřel minimálně jeden člověk, jsou zdravotníci v Indii velmi znepokojení. „Míra uzdravení je dobrá, takže není důvod k panice,“ sdělil médiím lékař K. Sunanda.

 

Záhadou pro lékaře je, že nakažené lidi v podstatě nic nespojuje. Nejsou příbuzní ani nežijí v jedné lokalitě, rovněž věkové rozvrstvení je různé, nakažených bylo i 80 dětí. Úřady již vydaly prohlášení, že na vině není voda ani vzduch v Eluru a okolí. Podle některých informací byly nalezeny v krvi lidí těžké kovy, možná jde o otravu chlorovanými uhlovodíky, které se užívají jako pesticidy a k hubení hmyzu, ačkoli v mnoha zemích je jejich užívání zakázáno či omezeno. V podezření je přes vyjádření úřadů stále také místní voda, která bývá tradičně v ne dobrém stavu.

 

Pro Indii je celá situace krajně znepokojivá. Stát Ándhrapradéš, kde se nachází Eluru, patří v Indii k oblastem nejvíce postiženým koronavirem. Od počátku pandemie se zde nakazilo přes 800 tisíc lidí. Nemocnice jsou na hraně zhroucení, další nemocné si nemohou dovolit.

 

zdroj: https://www.extrastory.cz