V centru Plzně útočil na auto jako šílený

Zdenek Zoubecek

Včera večer v půl sedmé začal v centru Plzně řádit mladý muž doslova jako šílenec. V ulici Bedřicha Smetany začal útočit na dodávku, ze které právě vykládali zboží, do vozu kopal, mlátil pěstmi i hlavou či narážel celým tělem a po celou dobu velmi hlasitě ječel. „Poté se svalil na zem, chvíli mlátil pěstí do dlažby, pak se převalil a ležel jako mrtvý. Zajímavé ale bylo, že když přijela policie, tak se v klidu postavil, jenom se zasmál a byl úplně ready,“ popsal nám očitý svědek.
Vzhledem ke stavu muže byli na místo přivoláni i záchranáři, kteří si ho převzali do péče a transportovali ho do nemocnice na psychiatrické oddělení.
„Muž narozený v roce 2000 se podrobil dechové zkoušce i testu na omamné a psychotropní látky s negativním výsledkem,“ uvedla tisková mluvčí policie s tím, že poškozením vozidla se policisté dále zabývají. Podle majitele na dodávce Iveco mladík způsobil škodu přibližně padesát tisíc korun a majiteli také způsobil značné problémy, protože vůz, který denně používá k práci, bude muset na několik dní po dobu opravy odstavit.
Co mladíka k nepochopitelnému záchvatu vedlo nám pak objasnil jeden ze svědků, který mladíka zná: „On docela dlouhou dobu fetoval a asi mu z toho hráblo. Většinu času je docela normální, ale občas dostane takovýhle záchvat. Pokud vím, měl by se léčit, ale je otázkou, jestli k doktorovi opravdu chodí.“

Zdroj/Foto:https://www.krimi-plzen.cz