Světlanka: Mamince provedli v cizině něco ošklivého. Nevím, zda se k ní ještě vrátím

Rádio G6 - Admin

Malou copatou dívenku se školní taškou na zádech přivedla do Klokánku její sousedka. Nejprve nechtěla vůbec nic vysvětlovat, ale nakonec se sociálním pracovnicím podařilo získat informace o tom, proč se holčička do takové situace dostala.

 

„Paní nám ji přivedla s tím, že se o ni starat nedokáže, když její matka utekla, kdo ví kam. Nebyly jsme z toho moc moudré, ale nakonec nám odkryla celý příběh,“ popisují klokánčí tety.
O holčičku se starala, když její matka po nocích šlapala
Sousedka vyprávěla v Klokánku, že už se o Světlanku stará dlouho. Každý večer k ní holčičku maminka přivedla, aby se sama mohla po nocích věnovat svým zákazníkům.

Sousedka ji ráno vypravila do školy, odpoledne byla dívka doma s maminkou a večer se opět vrátila k sousedce. Tak to fungovalo několik let a za hlídání dostávala sousedka i zaplaceno.

„Jenomže pak najednou Světlančina maminka zmizela a paní se o dívku starala týden v kuse. A když už nevěděla, co dál, odvedla holčičku do Klokánku,“ vysvětlují tety.

O dívenku projevil zájem otec
Přestože dostala sousedka nabídku dostat dočasně dívku do péče, odmítla jí. Nakonec tak byla Světlanka svěřena do Klokánku soudně. Tady jí navštěvovali její kamarádi ze staré školy, dokonce i učitelé.

Dívka se rychle adaptovala. Její maminku se nedařilo najít, ovšem o zoufalé situaci se dozvěděl Světlančin otec.
Ten s dívkou ani její matkou neudržoval kontakt. Přiznal, že to bylo kvůli tomu, že byl kdysi jedním ze zákazníků Světlančiny maminky.

Když se ale doslechl, že je jeho dcerka v Klokánku, neváhal a do své rodiny ke stálé partnerce ji přijal.

Dívka se tak po pár dnech zkušební doby stala natrvalo součástí rodiny. Později se podařilo vypátrat i matku.

Ta vypověděla, že byla držena násilím v cizině a nucena k prostituci, proto se nemohla domů k dceři vrátit.

Zda se nakonec Světlanka vrátí k mamince, nebo zůstane v rodině svého otce, ukáže až čas.

Fotografie jsou z důvodu citlivosti údajů pouze ilustrační, jméno bylo pozměněno.
Autor: Hanka Kupková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí – zřizovatele zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek, ve spolupráci s redakcí OnlyU

Takových příběhů je v Klokánku mnoho. Fond ohrožených dětí ve svých zařízeních Klokánek pečuje o více jak 200 dětí s různými příběhy, které se neustále mění. Rádi se s vámi o ně postupně podělíme. Průměrná doba pobytu dítěte v našem zařízení je 6 měsíců. Pomoci můžete i VY. Klokánkům pro rok 2020 chybí 30 % finančních prostředků na běžný provoz. Číslo sbírkového účtu: 3055103/0300. Za každý dar děkujeme.

zdroj: https://www.onlyu.cz