Hladové děti spaly venku na zemi a staraly se o malé miminko, jenže nevěděly jak. Vše skončilo tragédií

Osmičlenná rodina byla nějaký čas pod soudním dohledem. Rodiče se šesti dětmi ale nikde dlouho nevydrželi. Na ubytovnách je nechtěli, děti nechodily do školy, byly zanedbané a stěhovaly se s rodiči z místa na místo.

A tak nakonec soud rozhodl o jejich odebrání z rodiny. Ta se ještě nějakou dobu schovávala, než ji širší příbuzenstvo nahlásilo. Šest dětí tak bylo převezeno do Klokánku.

Byly zanedbané, ušpiněné a hladové

Nejmladšímu miminku nebyl ani rok. Společně s ním bylo do Klokánku přivezeno pět dětí – dvouleté, čtyřleté, sedmileté, osmileté a devítileté.

Všechny děti byly hladové a vypověděly, že když zrovna nebyl na ubytovně prostor, spaly venku na zemi, kde se zrovna dalo.
Tety proto ihned všech pět starších dětí vykoupaly a nakrmily, postaraly se o to, aby měly všechny ratolesti čisté oblečení.
Pak čekaly, až se probere nejmladší miminko, jenomže to se neprobíralo…

Krvácelo do mozku, podle rodičů to prý byl andílek

Až v nemocnici přišli lékaři na to, že miminko krvácí do mozku a potřebuje několik složitých operací.

I tak byl ale později jeho stav velmi vážný. Starší děti nakonec přiznaly, že se o sourozence staraly v podstatě samy.

Policie šetřením zjistila, že maminka s tatínkem neměli o dítě zájem. Dětem ale několikrát spadlo na zem, udeřilo se do hlavičky, po posledním pádu ze schodů pak hodně spalo, jenom občas se ve spánku trochu pohnulo.

„Děti tvrdily, že jim rodiče namluvili, že dítě spinká a je hodné, protože je to naprostý andílek,“ dodávají.

„Bohužel, miminko i po péči lékařů zůstalo v kritickém stavu, po dvou měsících v nemocnici zemřelo,“ říkají závěrem.

Všech pět zbylých dětí bylo nakonec umístěno do dětského domova.

Ve chvíli, kdy děti odcházely z Klokánku do nového sociálního bydliště, jejich maminka už čekala dalšího potomka.

Fotografie jsou z důvodu citlivosti údajů pouze ilustrační, jméno bylo pozměněno.
Autor: Hanka Kupková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí – zřizovatele zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek, ve spolupráci s redakcí OnlyU

Takových příběhů je v Klokánku mnoho. Fond ohrožených dětí ve svých zařízeních Klokánek pečuje o více jak 200 dětí s různými příběhy, které se neustále mění. Rádi se s vámi o ně postupně podělíme. Průměrná doba pobytu dítěte v našem zařízení je 6 měsíců. Pomoci můžete i VY. Klokánkům pro rok 2020 chybí 30 % finančních prostředků na běžný provoz. Číslo sbírkového účtu: 3055103/0300. Za každý dar děkujeme.

 

zdroj: https://www.onlyu.cz