Srážku s vlakem nepřežila jedenáctiletá holčička, přecházela, kde neměla

Zdenek Zoubecek

Teprve jedenáctiletý dívka spolu s o rok mladším chlapcem přecházela v Plzni koleje mimo vyznačený přechod pro chodce, kde ji srazil rychlík jedoucí z Karlových Varů do Prahy. Zraněním na místě podlehla, chlapec stihl uskočit.

 

„Dnes před osmou hodinou ranní došlo k tragické dopravní nehodě v Plzni na Skvrňanech. Vlak srazil mladou dívku, ta utrpěla zranění neslučitelná se životem, lékařka záchranné služby konstatovala úmrtí. Tři další osoby byly transportovány bez zranění do nemocnice na Lochotíně,“ uvedla mluvčí krajské záchranky Mária Svobodová.

O rok mladší chlapec, který je nejspíš bratrem oběti, stihl v čas uskočit.

„Bohužel můžu potvrdit, že dnes ráno došlo ke srážce vlaku s nezletilou osobou, která přecházela trať v místě, které nebylo určeno k přecházení. Test na alkohol byl u strojvedoucího negativní, ve věci byla nařízena soudní pitva,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová.

 

Rychlík Pendolina jel na trati z Karlových Varů do Prahy, hasiči podle mluvčího Petra Poncara evakuovali z vlaku 80 cestujících. Provoz vlaků byl před půl desátou obnoven po jedné ze dvou traťových kolejí.

 

Zdroj/foto:www.plzenska.drbna.cz