Společné prohlášení sdružení Konexe a Simony Tomášové

Rádio G6 - Admin

Policie zamítla už třetí žádost advokáta sestry zemřelého o novou pitvu těla Stanislava Tomáše, který zemřel po zákroku policie 19.6.2021 v Teplicích. Dvě žádosti advokát pozůstalé směřoval na Generální inspekci bezpečnostních sborů, třetí k Policii samotné.

Odmítnutí re-pitvy znamená, že bylo odmítnuto provedení dalšího důkazu. K odmítnutí došlo jak ze strany GIBS, tak ze strany policie. Odmítnutí provedení nové pitvy může podrývat efektivnost prověřování zákroku policistů vůči Stanislavovi Tomášovi. A v tomto ohledu bude tato neefektivnost i namítána v dalším řízení. V současnosti se čeká na vyjádření GIBS k podanému trestnímu oznámení. Pokud GIBS nezahájí trestní stíhání ve věci nepřiměřeného zákroku policistů, bude podána stížnost.

Rodina nebude podávat čtvrtou žádost a Stanislava Tomáše pohřbí, stanovila datum pohřbu, který bude otevřený veřejnosti. To však neznamená, že rodina přestane usilovat o vyšetření smrti Stanislava. S pomocí svého právního zástupce a dalších, bude bojovat za spravedlnost a obranu bude hledat u soudu.

“Všechny, kteří chtějí uctít památku mého bratra, zvu na na jeho pohřeb, který se bude konat v sobotu 24. července od 10 hodin v kostele sv. Jana Křtitele na Zámeckém náměstí v Teplicích”, vzkazuje sestra zemřelého paní Simona Tomášová.

 

 

Zdroj : https://www.facebook.com/Konexe