Sotva přišla na svět, bojovala o život. Terezka má nevratně poškozený mozek a potřebuje nákladné rehabilitace

Rádio G6 - Admin

Veronika s manželem vychovávají tři děti. Samuel (11) a Radek (6) jsou zdraví chlapci, kteří vyžadují pozornost, finanční příspěvky do školy, zkrátka to, co normální děti jejich věku. S malou Terezkou je to ale horší.

Terezka totiž trpí mnohými problémy, které rodina finančně nezvládá.

„Chceme našim dětem dát všechno. S péčí o ně se střídáme a snažíme se domů nosit dost peněz, abychom jim zajistili dobrý život. Není to ale snadné,“ popisuje maminka tří dětí.

Porod Terezky byl velmi komplikovaný

I přestože chodila Veronika v těhotenství na pravidelné kontroly, komplikace se až do porodu nepodařilo odhalit.

Terezka měla dávno přijít na svět, ale stále se nic nedělo. Poslední předporodní kontrola odhalila zakalenou plodovou vodu a špatný monitor. Ani tak lékaři na porod nespěchali. Po dvou hodinách začal boj o Terezčin život, protože holčička v bříšku ztrácela tep.

„Kvůli komplikacím jsem nakonec musela jít na císařský řez. Moje dcerka patnáct minut bojovala o život, byly to nejhorší chvíle mého života,“ začíná vyprávění Terezčina maminka.

„Později strávila měsíc na jednotce intenzivní péče. Kvůli dlouhé resuscitaci po porodu došlo u Terezky k nevratnému poškození mozku,“ popisuje.

Zdroj: znesnaze21.cz

Potřebujeme finanční pomoc, Terezka se neobejde bez rehabilitací

Děťátku byla diagnostikována dětská mozková obrna a epilepsie. Rodina se s ránou jen těžko smiřuje, ale nevzdává se a dělá po dcerku vše, co může.

Vodí ji na rehabilitace, stará se o ni. Velkou nadějí na zlepšení stavu holčičky jsou rehabilitace v Adeli v Piešťanech.
Jenomže tyto rehabilitace nehradí pojišťovna, a Veronika s manželem tak prosí o pomoc.

„Staráme se o tři děti a logicky si tak nemůžeme dovolit takovou částku hradit. Pokud by se nám ale podařilo vybrat osmdesát tisíc korun, pro Terezku by to mohlo znamenat velký krok kupředu. Předem děkujeme všem dárcům,“ říká rodina.

Článek byl zpracován na základě příběhu, fotografie zachycují skutečné osoby.
Autor: Martina Nováková, PR koordinátorka Nadačního fondu pomoci Karla Janečka – znesnáze21, ve spolupráci s redakcí OnlyU.

zdroj: https://www.onlyu.cz