Kvůli zranění jsem přišel o zrak i kamarády. Naději vidím v hudbě, ale našetřit na nástroj nezvládnu – Nicholas

Rádio G6 - Admin

Stačí opravdu málo k tomu, aby se člověku změnil život k nepoznání. Dříve veselý a aktivní kluk dnes kvůli zrakovému omezení přišel o spoustu toho, co miloval. Ani tak se ale nevzdává. Nový smysl života totiž našel v hudbě.

Přišel jsem o zrak i o kamarády

Nehoda se Nicholasovi stala, když byl ještě malý kluk. Do té doby rád běhal po venku s ostatními dětmi, užíval si aktivního života.

Jenomže bohužel po jednom těžkém zranění skončil v nemocnici. Podařilo se ho sice zachránit, ale kvůli těžkému vnitřnímu krvácení byl poškozen oční nerv, a on tak přišel o zrak.

„Už jsem nemohl běhat venku s kamarády. O většinu z nich jsem tak přišel. Musel jsem si najít něco jiného, co bude můj život naplňovat,“ vypráví. „A tím něčím se stala hudba.“

Na nové klávesy si sám nenašetřím

Nejenom že je hudba pro Nicholase přínosná psychicky. Je navíc velmi nadaný a talentovaný a hraní na nástroj mu skutečně jde.

Pomáhá tak svému zdravotnímu stavu, ale i rozveseluje okolí. Bohužel nyní Nicholas potřebuje nové elektronické klávesy.

„Věřím tomu, že lidé se srdcem na správném místě pomohou alespoň malou částkou, a nakonec se podaří našetřit dost na to, abych mohl dál hrát,“ říká Nicholas.

Cílová částka sbírky na klávesy je čtyřicet šest tisíc korun. I my tak doufáme, že si bude moci Nicholas dál plnit svůj sen být nadaným hudebníkem.

Článek byl zpracován na základě příběhu, fotografie zachycují skutečné osoby.
Autor: Martina Nováková, PR koordinátorka Nadačního fondu pomoci Karla Janečka – znesnáze21, ve spolupráci s redakcí OnlyU

zdroj: https://www.onlyu.cz