Sbírky na sociálních sítí a dopady na lidi co je dělali, pro pomoc druhým – Martin Miko a spol.

Paulus Paul

Už jsme několikrát psali o sbírkách a lidech co je vyhlašují někdy ale s odstupem času a prověření důkazů se najdou i tací kteří si zaslouží o očištění jejich jména .

Dnes bych se chtěl zmínit o jednom z nich … je to Martin Miko o něm jsme sem tam také napsali nějakou tu větu ale asi zásadní byl komentář co jsme zveřejnili kde se o něm psalo že je to podvodník v tu dobu to vypadlo že člověk co to psal měl opravdu ověřené informace a dobře to měl sepsané a tak jsme to vydali a za nějakou dobu se na něj zapomnělo …

Nedávno jsem viděl na facebooku že lidi opět rozvířili diskuzi okolo sbírek a před pár dny mi někdo napsal jak že to je s panem Mikem …

Jako první musím napsat že článek co byl u nás nebyl z naší redakce a tak jsem trošku zapátrá a zde je pár postřehů co jsem zjistil .

Sbírky dělal jako mnoho ostatních .

Co vím a dá se zjistit tak nikdy nebylo prokázáno že by se nějak sám obohacoval nebo někoho podvedl vše šlo jen o to že někdo měl nějakou domněnku a začal jí šířit na facebooku hned se k tomu nalepili tak zvaný lajvkaři které se chtěli zviditelnit a tak věděl že ho to musí posunout k větší sledovanosti tak si k tomu něco přihodil a hned z lidí co se snažili pomoc dalším lidem ze dne na den byli místo lidí co mají sociální cítění zloději a podvodníci a že jich bylo samozřejmě pan Miko byl mezi nimi taky .

Osobně sem se vždy zaměřoval na to jestli když něco vyberou tak se to dostane k lidem kterým by mělo, zde je to složité nějak ověřit ale i přesto se to dělalo tak že se na profilech ukazovalo kolik se vybralo a kam se to dalo ( aspoň u některých ) Pan Miko to tak měl a nenašel jsem nikdy že by byl nějaký problém o čem se psalo nebo někdo říkal v lajvce .

Dotaz mi ale přišel na pana Mika a tak se zaměříme přímo na něj .

Z odstupu času jsem došel k názoru že finanční dary měl od přátel z facebooku a rodiny k tomu jsem došel z toho že má všechno zdokumentované na veřejné sociální sítí ( facebook ) nikdo ani nikde není žádná informace o tom že by bral za tuto činnost honorář ani ze sbírky nějakou tu korunu sebral.

Když už jsme u toho ne jak pan Miko ale i spousta ostatních byl na tom úplně stejné, problém je že lidi mají v sobě zášť a to i v tomto případě a co zajímá nejvíce lidi ? a jak si zajistit sledovanost lidí ? ano přesně tak začnete utočit na lidi kteří jsou nějak už známí jako jsou lidi co pomáhaly lidem co byli v nouzi a lidi je sledovali .

Byl jsem svědkem kdy se svrhla lavina na jednoho který si říká Pavel Krtek kterému dle mého názoru se nedá nic vytknout co se tíká pomoc lidem i tak ho lidi z facebooku několikrát dostali do takových depresí že ukončil několikrát svou činnost v seskupení lidi kteří pomáhaly lidem a to vše zdarma .

Smutné je že mnoho lidí se snažili vybudovat něco co by mohlo pomoc lidem kteří nutně potřebují pomoc a stát selhal a dostali za to akorát kopanec a to jen díky tomu že spousty lidí sedí doma u klávesnice nemají co dělat a tak píší o těchto lidech lži nebo vymýšlí konspirační teorie aniž by měli opravdové důkazy ale těží z domněnek nebo vypovědí které jsou přinejmenším zkreslené a vyvolávají v ledech dojem o člověku že je podvodník i když není a to se evidentně stalo i u pana Mika který odneslo toto všechno o čem píši a i po mém průzkumu co jsem udělal sem i musel komentář (článek ) vymazat nejde někoho označovat za podvodníka když nemáme důkazy a to platí o všech lidech co se jen tak běžně na sociálních sítí podvodníky označují … Lidi by si měli uvědomit že by si měli dát pozor na to kam co napíší nebo koho označí za podvodníka jen na základě pomluvy nebo že to někde četli od někoho který někde něco napíše aniž by jeho informace byla podložená .

 

Paulus Paul